Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya Kardeşlik Haftası ne zaman Sevgi saygı ve kardeşlik duygularını geliştirmek amacıyla 28 Nisan - 4 Mayıs tarihlari arası “Kardeşlik Haftası” olarak ilan edilmiştir. SEVMEK
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya Kardeşlik Haftası ne zaman

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya Kardeşlik Haftası ne zaman

  Sevgi saygı ve kardeşlik duygularını geliştirmek amacıyla 28 Nisan - 4 Mayıs tarihlari arası “Kardeşlik Haftası” olarak ilan edilmiştir.

  SEVMEK VE SEVİLMEK
  Sevgi, sevmek ve sevilmek..
  Birbirini tamamlayan çok güzel sözcüklerdir. Sevgiyi pozitif bir enerji yoğunluğu olarak tanımlayanlar var. Sevgi, ilişkilerde, insanın var olduğu günlerden günümüze kadar, gücünü koruyan bir olgudur. Yaşamak içgüdüsünün temelidir sevgi.

  Boşuna söylememişler, "Sevgi ya da aşk bir hazinedir, o en ağır öyküleri hafif, en karanlık günleri aydınlık yapar" diye (…)
  Konuyu evrenselleştirebiliriz:

  Temelinde sevgi bulunan toplumlar düşmanlık ve kinden uzak kalarak, çevrelerine sevgi ve sevecenlik dağıtmayı başarmışlar.. Olumlu düşünenler, iyi girişimde bulunanlar için yaşam, güzelliklerle doludur. Başkalarını mutlu kılmaya çalışanlar, severler, sevilirler. Gerçek mutluluk budur. Bütün dinlerin ana öğretisi sevgidir.

  İnsanlığa aydınlık saçan Türk büyüğü Ahmet Yesevi'nin "Sevgi tohumları ekelim ki, sevgi çamurları yetişsin!" öğüdünü unutmamak gerekir. Hazreti Muhammed: "Mü'min, geçinen ve kendisiyle iyi geçinilen kimsedir. Sevmeyen ve sevilmeyen kimsede hayır yoktur. Birbirini seven iki kimseden Allah katında en sevgili olanı, arkadaşını daha fazla sevendir." diye buyurmuş... Yine Peygamberimiz, "Kardeşinin uğradığı bir zarardan dolayı sevinme, sonra Allah, ona merhamet eder, seni o zor duruma sokar." demiştir. Bir başka anlatımla, insanlara acımayanları Allah da acımaz (…)

  Mevlâna bütün insanlığa şöyle sesleniyor. "Kardeşlerim, kardeşlerim. Bir kuvvetin, bir duygunun etkisi altında kalmayın. Kalplerimizin gerçeklere, gerçek güzelliklere açılmasını istiyorsanız sevin, birbirinizi sevin. Dostça sevin. Sevgi gönül cennetinin kapılarını açan anahtardır."

  Gelelim bütün bunlardan çıkaracağımız sonuca: Sevgi sözde kalmamalı. Öze geçmeli. Sevgi çok söylenmeli. Derin yaşanmalı. Biz sevgiye muhtacız. Havaya, suya, ekmeğe muhtaç olduğumuz kadar. Birbirimizi sevmemiz gerek. Bu yetmez. Bunu bilmemiz, bildirmemiz gerek. Haz. Peygamber "Bir kardeşine karşı sevgi duyuyorsan bunu ona söyle. Onda da sana karşı sevgi doğar" buyuruyor.
  Diyorum ki: Ben hepinizi seviyorum. Atatürk'ü seviyorum. Ülkemi, ülkemin bütün insanlarını seviyorum. Bunu söylemekten sevinç duyuyorum.
  Ama lütfen içinizden gelen sevgi sözcüklerini söylemek için yarınları beklemeyiniz.
  Ahmet Özdemir

  Kardeşlik Haftası dolayısıyla dargınlar onları barıştırmak için harekete geçmeli,kendi arkadaşlarımızla iyi geçinmeliyiz ve heryerde bu kardeşlik havasının oluşması için çaba göstermeliyiz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kardeşlik Haftası Şiirleri
 3. Kardeşlik Haftası Nedir
 4. Kardeşlik Haftası İle İlgili Kompozisyon
 5. Kardeşlik Haftası İle İlgili Şiirler
 6. Kardeşlik Haftası İle İlgili Yazılar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş