Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Diş Hekimleri Günü (22 Kasım) DİŞHEKİMLİĞİ HAFTASI VE 22 KASIM DİŞHEKİMLİĞİ GÜNÜ Bilimsel Dişhekimliği eğitimi 22 Kasım 1908 tarihinde başlamıştır. Bu nedenle 22 Kasımı içine

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Diş Hekimleri Günü (22 Kasım)

  Sponsorlu Bağlantılar
  Diş Hekimleri Günü (22 Kasım)

  DİŞHEKİMLİĞİ HAFTASI VE 22 KASIM DİŞHEKİMLİĞİ GÜNÜ

  Bilimsel Dişhekimliği eğitimi 22 Kasım 1908 tarihinde başlamıştır. Bu nedenle 22 Kasımı içine alan hafta “Dişhekimliği Haftası”, 22 Kasım ise “Dişhekimliği Günü” olarak kutlanmaktadır.
  Bu hafta nedeniyle, toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, koruyucu dişhekimliği anlayışının yerleştirilmesi ve düzenli olarak kontrollere gitme alışkanlığının kazandırılmasının önemi vurgulanmalıdır.
  İlimizde, ilki 2000 yılında başlayan ve bu yıl da altıncısı düzenlenen “Diş Koruma Günleri” 7–26 Kasım 2005 tarihleri arasında yapılmaktadır. Bu organizasyona Konya, Aksaray ve Karaman’da toplam 79 serbest çalışan dişhekimi gönüllü olarak katılmıştır.
  Diş sağlığı için zararlı olarak nitelendirilen gıda maddeleri şekerli ve asitli gıdalar ile dişler üzerine yapışıp kalan kolay temizlenemeyen maddelerdir. Bunları tamamen kesmek değil, ancak belirli bir düzen içinde tüketmek ve sonrasında diş temizliğinin yapılması çürüğün önlenmesi için gereklidir. Özellikle bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde diş çürüğü eskiye oranla daha fazla görülmektedir. Bunun nedeni beslenme alışkanlıklarının değişmesidir. Günümüzde hazır gıda sektöründeki gelişmeyle bu tür gıdaların tüketimi artmıştır. Bisküvi, şeker, çikolata, kola gibi her an elimizin altında olan bu gıda maddeleri dişlerin üzerinde yapışıp kalan ve asit oluşturan maddeler oldukları için diş çürüğünün artışının başta gelen nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır.
  Çocuklarda ilk kalıcı dişler 6 yaşında sürmeye başlarlar (6 yaş dişleri). 6-12 yaşları arasında süt dişleri sallanır ve alttan gelen kalıcı dişler onların yerini alır. Ağız ve diş sağlığı insanın tüm yaşamı boyunca önemli olmakla beraber 6-12 yaş arası daimi dişler ağızda yerini aldığından bu dönem daha fazla önem kazanmaktadır.
  Bundan dolayı toplumumuzda insanların kaliteli yaşamları için ağız ve diş sağlığına önem göstermeleri gerekmektedir.
  Bu vesileyle halkımızın ağız ve diş sağlığının korunmasında, her türlü bakım ve tedavilerini, özverili çalışmalarla sağlayan dişhekimlerinin 22 Kasım Dişhekimleri Gününü en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

  Uz.Dr.Fatih KARA
  İl Sağlık Müdürü

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 24 kasım öğretmenler günü
 3. 24 Kasım Öğretmanler Günü
 4. Ağız Ve Diş Sağlığı Haftası, Diş Hekimleri Günü İle İlgili Açıklama, Genel Bilgi
 5. 10 Kasım Şiirleri Atatürk Şiirleri 10 Kasım Atatürkü Anma Günü Atatürk Haftası
 6. Dünya Veteriner Hekimleri Günü
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş