Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya Barış Gününün Tarihi , Ortaya çıkışı Dünya Barış Günü (İngilizce: International Day of Peace , Fransızca: Journée internationale de la paix) - 21 Eylül

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya Barış Gününün Tarihi, Ortaya çıkışı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya Barış Gününün Tarihi, Ortaya çıkışı

  Dünya Barış Günü (İngilizce: International Day of Peace, Fransızca: Journée internationale de la paix) - 21 Eylül tarihinde kutlanıyor.

  Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1981’deki 57. birleşiminde, “Genel Kurul’un açılış günü olan her Eylül’ün üçüncü salı gününü” “Uluslararası Barış Günü” ilan edilmiştir. Yıllar sonra Genel Kurul'un 7 Eylül 2001 tarih ve A/RES/55/282 sayılı kararı ile 21 Eylül'ün Barış Günü olarak kabul etmiştir.

  Birleşmiş Milletler, Barış Günü'nde, dünya çapında çatışmaların önlenmesi ve barışın tesisi yolunda bilinçlenmeyi amaçlıyor. Her 21 Eylül de, Birleşmiş Milletler Merkezi’ndeki “Barış Çanı” çalınıyor. Savaşlardaki insani kıyımın anısına Japonya tarafından yaptırılan bu çan, dünyanın tüm kıtalarından çocukların bağışladıkları bozuk paralarla üretildi. Çanın üzerine, “Çok Yaşa Mutlak Barış” yazısı kazındı.

  Eskiden Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ve Varşova Paktı üyesi ülkeler barış içinde bir dünya mücadelesi görevini hatırlatmak amacıyla Hitler faşizminin 1939 yılında Polonya’yı işgal ederek ikinci dünya savaşını başlattığı tarih olan 1 Eylül’ü “Dünya Barış Günü” olarak ilan edilmiştir. SSCB’nin ve Varşova Paktı’nın dağılmasından sonra hiç bir ülke 1 Eylül’ü Dünya Barış Günü olarak kutlamadı.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bilgi Dünya Sağlık Örgütü’nün Kuruluşu, Tarihi, Ortaya Çıkışı (WHO)
 3. Madenciliğin Tarihi, Gelişimi, Ortaya Çıkışı, Tarihçe
 4. Felsefenin Tarihi, Ortaya Çıkışı, Gelişimi, Tarihçe
 5. Hayvanat Bahçesi Tarihi, Ortaya Çıkışı, Gerekliliği
 6. Müzelerin, Müzelerimizin Tarihi, Gelişimi, Ortaya çıkışı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş