Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

oruç luyken susuzluğu gideren gıdalar , oruç lu iken susuzluğu gideren gıdalar nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın oruçluyken susuzluğu gidermek Oruç tutarken susuzluğu

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Oruçluyken susuzluğu gideren gıdalar

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Bu sıcaklarda oruç tutarken zorlanmamak için gün içinde susatmayacak serinleten gıdalar almak gerekiyor... Sahurda tüketilecek bazı gıdalar sayesinde oruç tutarken susuzluğu en aza indirmek mümkün.

  İşte oruç tutacakların susuzluğunu giderecek olan bazı gıdalar:

  Şeftali: Vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır. Bağırsakları yumuşatır. Hazmı kolaylaştırır. Susuzluğu ve ağız kokusunu giderir.
  Cildi nemlendirir dudaklara sürüldüğünde nemlendirici özelliği ile oruç tutanların
  dudaklarının kurumasını önler.

  Meyan şerbeti: Bağışıklık sistemini güçlendiren ve sıcak havalarda gazlı içeceklerin yerine tercih edilmesi gereken ve susuzluğu gün boyu gideren ender içeceklerden bir tanesi.

  Siyah üzüm: Antioksidan özelliği çok kuvvetli olan ve yaz aylarında kolayca bulunabilen siyah üzüm de susuzluğu gideren gıdaların başında geliyor.

  Kavun ve karpuz: Yaz meyvelerinden olan kavun ve karpuz da sahurda soğuk olarak tüketildiğinde uzun süre su içme ihtiyacını gideriyor.

  Ev yapımı Yoğurt: Evde hazırlanacak olan mayalanmış tuzsuz yoğurt da susuzluğu gidererek yazın sıcak günlerinde oruç tutanlara kolaylık sağlıyor.

  Domates: Yüzde 95 oranında su içeren domates, serinleten bir sebze. Domateste bol miktarda magnezyum, potasyum ve kalsiyum, ayrıca vitamin ve lif bulunuyor.

  Hurma: Bol miktarda potasyum, magnezyum ve demir içeren hurma adete bir mineral bombası.Spor yapanların harcadıkları enerjiyi hızlı bir şekilde yeniden veriyor.
  Çöl meyvesi hurma, susuzluğu da gideriyor.

  Maden suyu: İçme suyuna kıyasla manden suyunda, sodyum, magnezyum, kalsiyum gibi değerli katyonlar, ayrıca klorür, sülfat, nikrat ve hidrojen karbonat gibi anyonlar bulunuyor.Soda susuzluğu gidermekte oldukça etkili bir içecek.

  Bu küçük tüyolar oruç tutanların iftar saatine kadar susuzlık hissini en aza indirmekte oldukça etkilidir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş