Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bolero Modelleri ve Yapılışı , Modern Bolero Modeli Ve Yappılışı , Çok Şık Bolero Modeli , Örgü Şık Modern Bolero , El Örgüsü Bolero Bolero

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çok Şık Bolero Modeli ve Yapılışı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bolero Modelleri ve Yapılışı, Modern Bolero Modeli Ve Yappılışı, Çok Şık Bolero Modeli, Örgü Şık Modern Bolero, El Örgüsü Bolero


  Bolero Modelleri ve Yapılışı  MALZEMELER:

  300 gram
  16 ilmek ve 22 sıra =10 cm olacak şekilde ip kullanıyoruz.

  YAPILIŞI:

  200 cm uzunluğunda ve 46 cm eninde dikdörtgen bir parça örerek örgüye başlıyoruz. 200 cm 640 sıra demek. Yalancı selanik örgüyle örülmüş örneği yapmakta zorlandığınız taktirde lastik örgülede örebilirsiniz. Selanik tekniği B şemasında verilmiştir. Uzun dikdörtgen gibi olan bölümleri bir alt sıradaki ilmeğe batarak örüyorsunuz. Boleronun kapşonu için ortadaki 50 cmlik kısmı 25'er cm karşılıklı gelecek şekilde dikiyoruz. Bunun ucunada 10 cm uzunluğunda 8 zincirle 2 kat ettiğimiz iple bir sap oluşturup ucuna püskülü dikiyoruz. Püskülü 22 cm uzunluğunda yapıyoruz.


  1 sıra = 1 kenar ilmek, 1 düz, 1 ters, 1 düz ... sıra sonuna kadar bu şekilde tekrar edilir. Sıra sonunda kenar ilmeği bırakın.

  2 sıra = 1 kenar ilmeği, 1 ters, 1 düz örmeden alınır ve şişin üzerine hemen bir dolama yapılır. tekrar 1 ters, 1 düz örmeden alınır ve şişin üzerine bir dolama yapılır. BU şekilde sıra sonuna kadar devam edin. Sıra sonunda kenar ilmek bırakmayı unutmayın.

  3 sıra = 1 kenar ilmeği, 1 düz örmeden ve şişin üzerine dolama yapılarak alınır, önceki sırada örmeden alınan ilmek üzerindeki dolama ile birlikte ters olarak örülür. 1 düz örmeden sişin üzerine dolama yapılarak alınır ve sıra sonuna değin gidilir.

  2nci ve 3ncü sırayı tekrarlayarak şemaya göre örün. Bence bu selanik örgüyü küçük bir parçada deneyerek iyice bir öğrenin.


  Son derece basit şapka örneğini 2 yüz 2 ters lastik örgüyle yapıyoruz. 80ilmek başlanır (48 cm ). 26 cm ve 58 sıra örünce eksiltmeleri yapıyoruz. Şemadan kolaylıkla takip ederek 5 cm 12 sırada şapkayı bitiriyoruz.

  Şemalarda yaka ve kol kesiminde kaçar ilmek keseceğiniz ve hangi sırada bunu yapacağınız detaylı bir şekilde yazılı. Biraz karmaşık gibi görünsede son derece basit 2 3 5 şeklinde yazılı ise 2 rakkamı kaçıncı sırada arttırma yada eksiltme yapacağımızı... 3 rakkamı kaç ilmeği eksiltip yada arttıracağımızı...5 te örneğin bu kesme yada arttırma işlemini kaç defa tekrarlayacağınızı gösterir.

  alıntıdır


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kolay Bolero Modeli ve Yapılışı
 3. Bayan Bolero Modeli ve Yapılışı
 4. Bolero Modelleri ve Yapılışı, Modern Bolero Modeli Ve Yappılışı
 5. Elişi çocuk bolero modeli ve yapılışı
 6. Çocuk Bolero Modeli ve Yapılışı - çocuk bolerosu - bolera modelleri - çocuk bolerosu yapım
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş