Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

GRİ MİNİ HIRKA ÖRGÜ MODELİ , helvetica , sans-serif"> 5 nolu şişlerle 20 ilmek x 28 sıra =10x10 cm 535 gram iple ÖRGÜYE BAŞLIYORUZ: ARKA:

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gri Mini Hırka örgü Modeli

  Sponsorlu Bağlantılar
  GRİ MİNİ HIRKA ÖRGÜ MODELİ


  ,helvetica,sans-serif">

  5 nolu şişlerle 20 ilmek x 28 sıra =10x10 cm 535 gram iple ÖRGÜYE BAŞLIYORUZ:

  ARKA: 45 cm= 90 ilmekle örgüye başlayalım. 1,5 cm=6 sıra haroşo örelim. Haroşo gidiş ve geliş sıraları hep yüz olan örgü demek) .

  Daha sonra 5 ilmeği haroşo örün ve sıradaki 1nci ilmeği örmeden arkada tutun ve 2nci ilmeği düz örün hemen akabinde o arkaya attığınız ilmeği düz örün. Tekrar sıradaki 1nci ilmeği örmeden bu sefer önde tutun ve 2nci ilmeği düz örün hemen akabinde o öne attığınız ilmeği düz örün. Unutmayın Bu toplam 4 ilmeği geliş sırasında ters öreceğiz. şimdi 4 haroşo ilmeği ve çaprazlama 4 ilmek ( yeşil yazılı örgü tarifi yani ) örün. Sıra sonuna kadar böyle devam edin. Dönüş sıralarını haroşoları aynı örün bu çaprazladığımız 4 ilmeği ters örün. Örgüsü ön kısımdan hep yüz görünecek yani.

  3 ncü sırada yine 5 ilmeği haroşo örün ve sıradaki 1nci ilmeği örmeden önde tutun ve 2nci ilmeği düz örün hemen akabinde o öne attığınız ilmeği düz örün. Tekrar sıradaki 1nci ilmeği örmeden bu sefer arkada tutun ve 2nci ilmeği düz örün hemen akabinde o arkaya attığınız ilmeği düz örün. Unutmayın Bu toplam 4 ilmeği geliş sırasında ters öreceğiz. şimdi 4 haroşo ilmeği ve çaprazlama 4 ilmek ( sarı yazılı örgü tarifi yani ) örün. Sıra sonuna kadar böyle devam edin.

  ÇAPRAZLAMA ÖRGÜ DESENİ açılıp kapanan bir görünüşe sahip olacak. Sonraki tek sıralarda bir yeşil renkli kısımdan başlayın akabindeki tekli sırada bu sefer sarı renkli kısımdan başlayarak örmeye devam edin.

  Arka 25.5 cm 72 sıra olduğunda Reglan Kol kesimine başlayacağız.

  REGLAN KOL KESİMİ: Her şiş başında aynı eksiltmeleri uygulayaca şekilde tek tarafın tarifini yazıyorum siz her iki taraftan da bu tarifle eksiltme yapın lütfen. 3 ilmek kesin. Ve sonraki her başlangıçta 19 kez 1 ilmek ve 1 kez de 2 ilmek eksiltin. 3+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+2 = 24 bir kol tarafında 24 te karşı tarafta =48 ilmek eksiltmiş olduk.

  Kol kesiminden itibaren 39ncu sırada şişimizin ortasındaki 28 ilmeği kapatalım. Bu kesim yerinin dönüş sırasında 5 ilmek daha kapatalım. 2 ilmeği örüp dönelim ve en son bu 2 ilmeğide kapatalım. Kol kesimi başlangıcından itibaren 15 cm 42 sıra örmüş olduk.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Model İşlemeli Hırka Modeli, Resimli Şemalı Desenli Çok Şık Örgü Hırka Modeli
 3. Düğmeli el örgü mini şal modeli
 4. Saçaklı Hırka Yapılışı, Beyaz Tunik Yapılışı, İlkbahar Örme Hırka Ve Tunik Modeli, İlkbaha
 5. Beyaz Örgü Kışlık Mini Hırka ve Bere Takımı
 6. Örgü Kız Çocuklarına Fırfırlı Hırka Modeli, El İşleri Çocuk Hırka Örneği
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş