Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ev işleri (3-5 yaş) Ev işleri çocuk ların yeni kelimeleri , komutları nasıl din leyecekleri ve izleyeceklerini , saymayı ve sınıflandırmayı öğrenmelerine yardımcı olur. Ayrıca

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Matematik becerilerini destekleyen oyun-Ev işleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ev işleri (3-5 yaş)

  Ev işleri çocukların yeni kelimeleri, komutları nasıl dinleyecekleri ve izleyeceklerini, saymayı ve sınıflandırmayı öğrenmelerine yardımcı olur. Ayrıca ev işleri çocukların fiziksel koordinasyonlarının gelişmesine ve sorumluluk duygusunu öğrenmelerine de yardımcı olur.

  Gerekli malzemeler

  Yapılması gereken çeşitli ev işleri. Örneğin:
  Çamaşır yıkama, asma, toplama
  Bulaşık yıkama
  Çöpün çıkarılması
  Yemek masasının hazırlanması
  Toz alma

  Nasıl yapacaksınız?

  Çocuğa birlikte yapacağınız işi anlatın. Bu işin neden yapılması gerektiğini açıklayın. İşi nasıl yapacağınızı ve çocuğun size nasıl yardımcı olacağını belirtin.

  Çocuğa yaptığınız her bir işle ilgili yeni kelimeleri öğretin. Örneğin, önce masa örtüsünü serelim, sonra peçeteleri yerleştirelim, kaseleri koyalım, kepçeyle çorbaları kaselere koyalım” gibi.

  Çamaşır işini birlikte yapmak birçok öğrenme fırsatı yaratır. Kirli çamaşırları birlikte biraraya toplayın, çamaşırların isimlerini söylemesini isteyin: pijamalar, tişörtler, çoraplar gibi. Daha sonra renkliler ve beyazları ayırmasına yardımcı olun.

  Çocuğa çamaşır deterjanını nasıl ölçtüğünüzü gösterin ve deterjanı deterjan gözüne koymasına izin verin. Çamaşırları her birinin ismini söyleyerek makineye çocuğunuz koysun, çoraplardan birinin tekini makineye atmayın, çamaşırları çıkardıktan sonra yıkanmış olan tekini alın ve çocuğunuzdan bir elinde ıslak çorabı, diğer elinde kuru çorabı tutmasını isteyin. Hangisinin daha ağır, hangisinin daha hafif olduğunu sorun.

  Çamaşırları toplarken çocuğunuzdan birbiri ile aynı olan çamaşırları bir arada katlamasını isteyin. Örneğin tişörtler, çoraplar gibi. . “Hangi çorap daha büyük, babanın ki mi, senin ki mi?”, “kaç tane pembe havlumuz var” gibi sorular sorun.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Matematik becerilerini destekleyen oyun-Bakkalcılık
 3. Matematik becerilerini destekleyen oyun - İskambil kağıtları
 4. Matematik becerilerini destekleyen oyun - Terazide tartma
 5. Oyun hamuru tarifi, Çocuklar için oyun hamuru, Oyun hamuru nasıl yapılır, Oyun hamuruyla n
 6. Hareketli Oyun Gifleri-Hareketli Oyun Gifler-Hareketli Oyun Gifi-Hareketli Oyun Gif –
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş