Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Mübalağa (Abartma ) Sanatına Örnekler Güz karı kapıya gelip dayandı , Top güllesi gibi tozanı gördüm. Kiler boşalınca midemiz yandı , Açılan delikten sızanı gördüm.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Mübalağa (Abartma ) Sanatına Örnek

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mübalağa (Abartma ) Sanatına Örnekler

  Güz karı kapıya gelip dayandı, Top güllesi gibi tozanı gördüm. Kiler boşalınca midemiz yandı, Açılan delikten sızanı gördüm.

  Kalmış beş çuval un, sil iki günde, Bir telaş başladı sonraki günde, Yarı aç yatmıştık evvelki günde, Bakıyorum dudak büzeni gördüm.


  Konuştuk akşamdan koca karıyla, Ava gitsem dedim, gönül zoruyla, Kavurmalık vursam birkaç darıyla, Listeye yüz geyik yazanı gördüm.


  Sabah bir telaşla uyandım erken, Nevale alayım dedim giderken, İncittim belimi daha yüklerken, Yüreğinden yufka dizeni gördüm.


  Sırtladım heybeyle yufka böreği, At yerine koştum topal pireyi, Bir adımla geçtim koca dereyi, Yunusa gem vuran sazanı gördüm.


  Dere tepe derken epey dolaştım, Ummandan büyükçe düze ulaştım, Ben bu av işine nerden bulaştım, Bir fiskeyle kral/ı ezeni gördüm.


  Baktım işi bitmiş bir silsilenin, Hizmete amade olan yelenin, Su verirken altı çıkmış selenin, Değişmez yasayı bozanı gördüm.

  Toplamış meclisi ormanın şahı, Doğrultmuş eskiye hibe silahı, Sorguya çekiyor tüm ordugâhı, Dudak arasından kızanı gördüm.

  Kükredi aniden, dedi ki: Kes lan! Hem itaatkâr ol hemi de uslan! Dev gibiydi fare büzüldü aslan, Yelesinde sonsuz hezanı gördüm.


  Neyime gerek ki döndüm işime, Ne söylerim avsız varsam eşime, Lazım oldu söktüm çamı dişime, Kürdan kokusuna gezeni gördüm.


  Vuslatî bırakmaz yalanda şanı, Siper yaptım hemen kuru yavşanı, Bir mermiyle vurdum otuz tavşanı, Daniska yalanlar düzeni gördüm misal eve gideni görür gibi oldum


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Abartılı Deyimler, Abartma Deyimleri, Abartma İle İlgili Deyimler
 3. güzel söz söyleme sanatına ne denir
 4. Abartma Sanatı Nedir
 5. terdit (şaşırtma) sanatına örnekler
 6. Mübalağa (Abartma) Sanatı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş