Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

istihare namaz ı nasıl kılınır - istihare namaz ı dua sı - istihare namaz ı nedir İstihare Duâsı "Allâhumme innî estehîruke bi-ilmike ve estakdiruke bikudratike

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  istihare namazı nasıl kılınır - istihare namazı duası - istihare namazı nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  istihare namazı nasıl kılınır - istihare namazı duası - istihare namazı nedir


  İstihare Duâsı  "Allâhumme innî estehîruke bi-ilmike ve estakdiruke bikudratike ve es'eluke min fadlike'l-azîm. Feinneke takdiru velâ ekdiru ve ta'lemu vela â'lemu ve ente allâmu'l-ğuyûb. Allâhumme in kunte ta'lemu enne hâzâ'l, emre hayrun lî fî dînî ve meâşî ve âkibeti emrî âcili emrî ve âcilihi fakdirhu lî ve yessirhu lî summe bârik lî fîh. Ve in kunte tâ'lemu enne hâza'l-emre şerrun lî fî dînî ve meâşî ve âkıbeti emri âcili emrî ve acilihî fasrifhu annî vasrifnî anhu va'kir liyelhayra haysu kâne sume ardinî bih. "  "Allah'ım! Senin ilmine göre hayrını diliyorum, kudretinden güç istiyorum, senin büyük fazlını diliyorum. Zira sen kadirsin, ben kadir değilim, sen bilirsin ben bilmem, sen gizlileri bilirsin. Allah'ım eğer sen bu işin benim dinim, geçmişim, sonum, şimdim ve geleceğim hakkında hayırlı olduğunu biliyorsan bunu bana takdir eyle, kolaylaştır. Eğer bu işim benim dinim, geçimim, sonum, şimdim ve geleceğim hakkında şerli olduğunu biliyorsan bunu benden, beni de bundan çevir, hayır nerede ise bana onu nasip eyle, sonra beni onunla hoşnud eyle."

  istihare namazı nasıl kılınır

  Bir şeyin kendisi hakkında hayırlı olup olmadığına dair. Manevi bir işarete kavuşmak için kılınan iki rekatlık bir namazdır.forumdaş.net Birinci rekatta "Kafirun Suresini" İkinci rekatta "İhlâs Suresini" okumak mustahaptır. Namazdan sonra İstihâre Duası okunur (İstihare duası için bakınız: Delilleriyle İslam İlmihali, Prof. Dr. Hamdi DÖNDÜREN, s. 350), sonra da abdestli olarak kıbleye yönelip yatılır. Rüyada beyaz veya yeşil görülmesi hayır ve iyiliğe; siyah veya kırmızı görülmesi ise şerre işarettir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hacet Namazı Nasıl Kılınır Ve Duası -Hacet Namazı Nasıl Kılınır Diyanet
 3. tevbe namazı nasıl kılınır - tevbe namazı duası
 4. Vaktinde Kılınamayan Sabah Namazı ve Kazası, kazaya kalmış sabah namazı nasıl kılınır
 5. İstihare Namazı Nasıl Kılınır, İstihare namazı nedir
 6. Hacet Namazı nedir, Hacet namazı nasıl kılınır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş