Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

NAMAZ IN ÇEŞİTLERİ Namaz ın Farz , Vacib ve Nafile çeşitleri vardır. 1. Farz Namaz lar: Beş vakit namaz ve cuma namaz ıdır. 2. Vacip
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  namaz çeşitleri.

  Sponsorlu Bağlantılar
  NAMAZIN ÇEŞİTLERİ
  Namazın Farz, Vacib ve Nafile çeşitleri vardır.
  1. Farz Namazlar: Beş vakit namaz ve cuma namazıdır.2. Vacip Namazlar: Vitir ve bayram namazları, adanan na-mazlar, bozulan nafile namazların kazasıdır.3. Nafile Namazlar: Farz ve vacip namazlardan başka kılınan diğer namazlardır.NAMAZ VAKİTLERİHer işin belirli bir zamanı vardır. Günde beş defa kılınan farz namazların kılınması için yüce Allah belli vakitler tesbit etmiştir. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı günde beş defa kılınan namazların vakitleridir.Sabah Namazının Vakti: Sabaha karşı tan yerinin ağarmaya başlamasından, güneşin doğmasına kadar olan zamandır.Öğle Namazının vakti :Güneş tam tepemize gelip, gölge, doğu tarafına uzanmaya başladığı vakitten itibaren -güneş tepe noktasında iken var olan gölge müstesna- herşeyin gölgesinin bir veya iki misli oluncaya kadar devam eden zamandır.İkindi Namazının Vakti: Öğle namazı vaktinin bitiminden güneş batıncaya kadar olan zamandır.Akşam Namazının Vakti: Güneş battıktan sonra başlayıp güneşin battığı yerde meydana gelen kızıllık kayboluncaya kadar olan zamandır.Yatsı Namazının Vakti:Akşam namazının vakti çıktıktan sonra başlayıp sabah namazının vakti girinceye kadar devam eden zamandır.Vitir Namazının Vakti:Vitir namazının vakti de yatsı namazının vaktidir. Ancak vitir namazı, yatsı kılındıktan sonra kılınır.Cuma Namazının Vakti:Öğle namazının vaktidir.Teravih Namazının Vakti:Yatsı namazının vaktidir.Bayram Namazının Vakti: Bayram günleri sabahleyin güneşin doğuşundan yaklaşık 50 dakika geçtikten sonra başlayıp güneşin tepe noktasına gelmesine kadar devam eden zamandır.
  Her namaz, kendi vakti girdikten sonra kılınır. Vakti girmeyen namaz kılınmaz. Her namazın kılınma vakti, kendi vakti girdikten sonra başlar, bir sonraki namazın giriş vaktine kadar devam eder. En iyisi her namazı vaktin ilk giriş zamanında kılmaktır.Güneş doğarken, tepe noktasında iken, batarken hiç bir namaz kılınmaz.Beş vakit namazın fazları ile sünnetlerinin kaçar rekat olduğu aşağıda gösterilmiştir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Namaz Çeşitleri ve Anlamları
 3. Namaz Çeşitleri ve Zamanları
 4. Namaz çeşitleri, kaç çeşit namaz vardır
 5. namaz rekatları. namaz çeşitleri.
 6. Namaz çeşitleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş