Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İstihare Namaz ı ve Dua sı Gusül abdesti alınır. Gusülden sonra , “İstihâreye niyet ettim” diyerek iki rekât namaz kılıp , yatılır. Birinci rekâtta (Kâfirûn)

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İstihare Namazı ve Duası

  Sponsorlu Bağlantılar
  İstihare Namazı ve Dua

  Gusül abdesti alınır. Gusülden sonra, “İstihâreye niyet ettim” diyerek iki rekât namaz kılıp, yatılır. Birinci rekâtta (Kâfirûn), ikinci rekâtta (İhlâs) sûresi okunur.
  İstihâre yapması sünnettir. İstihâre namazından sonra şu duâ okunur: Allahümme innî estehîrüke bi-ilmike ve estaktirüke bi-kudretike ve es'elüke min fadlikel'azîm fe inneke takdirü ve lâ akdirü ve tâ’lemü velâ a'lemü ve ente allâmül-guyûb” (29)
  Yedi gece böyle istihâre yapılır. Sonra, kalbe gelen şey yapılır. İstihâreden sonra, abdestli olarak, kıbleye dönüp yatılır. Rü'yâda beyaz veya yeşil görmek hayra alâmettir. Siyah veya kırmızı görmek şerre alâmettir denildi. İstihâre namazını başkasına kıldırmak sünnet değildir. İstihâre yapmasını öğrenmeli, bu sünneti kendisi îfâ etmelidir. Bedenle yapılan ibâdetleri başkasına yaptırmak câiz değildir.
  İstihâreden istenilen neticenin sağlıklı bir şekilde alınabilmesi için, öncelikle düzgün bir itikada sahip olmakla beraber, guslün de şartlarına uygun alınmış olması lazımdır. Hanefi mezhebinde diş dolgusu ve kaplaması olanın guslü geçerli olmadığı için, böyle kimsenin Mâliki mezhebini taklid ederek gusletmesi gerekir. Taklid nasıl yapılacağı hakkında,İslâm Ahlâkı “ kitabında geniş bilgi vardır  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İstihare Namazı Nasıl Kılınır? İstihare Duası Arapçası ve Meali
 3. İstihare Namazı Nasıl Kılınır, İstihare namazı nedir
 4. İstihare Namazı ve Duası Nasıl Yapılır,İstihare Duası ve Anlamı
 5. İstihare Namazı Nedir?, İstihare Namazı Duaları?, İstihare Namazı Hakkında
 6. İstihâre Namazı nedir ve ne zaman kılınır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  teşekkürler ederim.. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş