Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Vurmalı Çalgılar Davul Davul , bilinmeyen en eski vurmalı çalgılardan biridir. Ahşap , maden ya da pişmiş topraktan silindirik bir gövdeye gerilen deriden oluşur. El

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Vurmalı Çalgılar Davul

  Sponsorlu Bağlantılar
  Vurmalı Çalgılar Davul

  Davul, bilinmeyen en eski vurmalı çalgılardan biridir. Ahşap, maden ya da pişmiş topraktan silindirik bir gövdeye gerilen deriden oluşur. El ya da sopayla çalınır. Biçimi değişse de dünyanın heryerinde ve her toplumda kullanılan bir çalgıdır.

  Davulun diğer adları; köbürge, küvgür, tuğ, tavul, tabıl (babl)dır. Davul çalanlara davulcu, tabilzen, tabbal gibi adlar verilirdi. VIII. yüzyılda 'köbürge', daha sonraları 'tuğ' ve XI. yüzyılda 'küvrüğ' adını almıştır.

  Davul, en yaygın vurmalı çalgılardan biridir ve dünyadaki hemen bütün halkların kültürlerinde yeri vardır. Yazılı tarihten çok önce Eski Mısırlıların, Asurluların ve Uzakdoğuluların davulu kullandıkları bilinmektedir. Bilinen en eski daalahelanı versinvulun neolitik çağda yapılmış olmasına karşın, insanın ritim duygusunun çok daha önce gelişmiş olduğu sanılmaktadır. Amerika Yerlileri dinsel törenlerinde dans ederken, tempo tutmak için davul çalarlardı. Afrika'nın Siyah halkı, hem dans ederken hem de şifreli vuruşlarla kabileden kabileye haber yollarken davulu kullanırdı. Afrika’da bu amaçla hâlâ davul kullanılmaktadır.

  [IMG]http://www.************.net/forum/attachments/20089d1301745491-vurmali-calgilar-davul-davul1.jpg[/IMG]

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Davul Nedir? Davul Ne Demek? Davul Neye Denir?
 3. Vurmalı Çalgılar Üçgen
 4. Vurmalı Çalgılar Darbuka
 5. Vurmalı Çalgılar - Vurmalı Çalgılar Nelerdir?
 6. Vurmalı Çalıgılar - Davul / Davul HAKKINDA /Davul TANITIMI
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş