Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İşte Türk Askeri Budur Yurdumuzu gezin görün , nerede bir yeşillik var , neresi nakış nakış işlenmiş biliniz ki ya orası Mehmetçiğin kışlasıdır , ya

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İşte Türk Askeri Budur

  Sponsorlu Bağlantılar
  İşte Türk Askeri Budur

  Yurdumuzu gezin görün, nerede bir yeşillik var, neresi nakış nakış işlenmiş biliniz ki ya orası Mehmetçiğin kışlasıdır, ya da oraya Mehmetçiğin eli değmiştir. Sanmayın ki o güzellikler önceden kalma; tamamı Mehmetçiğin emeğinin, zevkinin ve vatan sevgisinin ürünüdür. Mehmetçiğin ayak bastığı her toprak parçası onun gelişiyle vatanlaşmaktadır. Bütün bunlar Mehmetçiğin bir yönü; onun bir de itaatkarlığı, azmi ve dayanıklılığı yönü var ki, onu da aşağıdaki anekdotta büyük Mehmetçik Atatürk’ün kendi ağzından dinleyelim.Bir gün Atatürk’e Türk askeri hakkında ne düşündüğünü sormuşlardı.
  - Durun size bu konuda bir öykü anlatayım, diyen Atatürk, şu olayı anlatıyor:
  - Yıldırım Orduları kumandanı idim. Liman von Sanders Paşa da o sırada kıtalarımızı teftişe gelmişti. Hastaneden yeni çıkmış bir eri de nasılsa bölüklerin arasına karıştırmışlardı. Von Sanders:
  - Canım böyle adamları da niye burayar gönderirler? diye söylenerek hasta ve cılız eri göğsünden itti. Mehmetçik hemen yere yıkıldı.Alman generali davasını ispatlamış olmanın gururu ile:
  - İşte gördünüz ya, dedi. Düşmek için bahane arıyormuş...O sırada Von Sanders’e bir azizlik yapmak aklıma geldi. Erin yanına sokularak:
  - Ne kof şeymişsin sen, dedim. Dikkat etsene, seni yere yuvarlayan adam bizden değildi. Ne diye karşı durmadın. Şimdi yeniden yanına gelirse sıkı dur. Gücün yetiyorsa bir kakma da sen ona vur. Sonra da Von Sanders’e dönerek:
  - Sizin güçsüz sandığınız er, boş bulunduğu için yere yıkılmış. Türk askeri amir karşısında dünyanın en uysal askeri olur. Kendisine söyledim: “Hele gelsin bak, bir daha beni yere yıkabilir mi?”, diyor.Von Sanders askerlerle şakalaşmasını severdi. Gülerek aynı askerin yanına geldi. Fakat eliyle dokunur dokunmaz, o güçsüz askerden göğsüne öyle bir kakma yedi ki, hemen sırtüstü yuvarlandı. Von Sanders Mehmetçik’in bu karşı koymasına kızmamış, bilakis Türk erine karşı hayranlığı artmıştı. O kadar ki yerden kalkınca ilk işi Türk erinin elini sıkmak oldu.Atatürk:
  - İşte Türk askeri budur, diyerek sözlerini bitirdi.
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. En Güzel Türk Askeri Duvar Kağıtları
 3. Türk askeri hangi yıl Kore'ye gönderilmiştir
 4. İşte tadına doyamayacağınız Türk tatlıları, Türk Tatlı Çeşitleri, Türk'lere Özgü Tatlılar,
 5. Ahilik İşte Budur -Ahilik Kültürü Haftasıyla İlgili Şiir
 6. Bordo Bereliler, Türk Askeri, Türk Askeri Kahramandır, Kahraman Türk Askeri, Bordo Bereli
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Eline saglık teşekkürlr 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş