Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Atatürkün Demokrat Kişiliği Atatürk ün diplomatik dehasının kaynağı , her zaman demokrat bir insan olmasından geliyordu. Yaşamını daima halkın içinde geçirmesi , buna en güzel

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürkün Demokrat Kişiliği

  Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürkün Demokrat Kişiliği
  Atatürk ün diplomatik dehasının kaynağı, her zaman demokrat bir insan olmasından geliyordu. Yaşamını daima halkın içinde geçirmesi, buna en güzel örnektir. Atatürk ayrıca, açık konuşmayı, serbest münakaşayı her zaman için sevmişti.

  Atatürk ün büyük meziyetlerinden biri de, devlet ve inkılap işlerini arkadaşlarıyla görüşmek, bu konuları onlarla münakaşa etmekti. Atatürk bu münakaşalardan çok haz duyardı. O, harikulade zekasına, büyük görüş kuvvetine, hadiseleri tahlil yeteneğine güvenmekle beraber; başkalarının fikir ve mütalaalarına da kıymet verirdi. İstişare etmesini bilmesi ve istişareler sonunda kendi eşsiz mantığını hadiselere hakim kılması, onun en önemli özelliklerindendi.


  Atatürk, hiçbir zaman diktatör rolünü benimsememiştir. Gerçek tenkitten hoşlanmıştır. Sofrası, bazen büyük tartışmalara sahne olmuştur. Gerçi, telkin etmek istediği fikirlerde daima muvaffak olmuştur; fakat, bu fikirler muhataplarına mal olduktan sonra, yani bir dikta havası vermeden, icra edilmişti.
  Atatürk, Meclis e karşı da diktatör rolünü benimsememiş, ikna metodu ile Meclis ten olumlu kararlar alabilmek için çok defa insan takatı üstünde gayret göstermiştir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Demokrat Parti'nin ilk genel başkanı kimdir
 3. Hangisi, Demokrat Parti kurucularından biridir
 4. Atatürkün Liderlik Özelliği Nasıldı, atatürk liderlik özellikleri - atatürkün liderlik öze
 5. ingilizce atatürkün kişiliği
 6. atatürkün ingilizce olarak kişiliği
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş