Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

atatürk sanata ve sanatçıya niçin değer vermiştir kısaca Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Atatürk Neden Sanata ve Sanatçıya Önem Vermiştir Atatürk Niçin Sanata ve Sanatçıya
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 19      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Cool Atatürk Sanata Ve Sanatçıya Niçin Değer Vermiştir Kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürk sanata ve sanatçıya değer vermesindeki en büyük etken toplumların ileri medeniyet seviyesine ancak sanata önem takdirde olabileceğini söylemiştir.

  Atatürk çocukluğundan itibaren sanata ilgi duymuştur. Ayrıca sanatın bazı dallarıyla çok yakından ilgilenmiştir. Gençliğinde şiir ve edebiyata yakınlık duymuştur. Atatürk, şiir ve edebiyat dışında müziğe de büyük bir ilgi duymuştur. Şarkı ve türküleri dinlemekten büyük bir zevk alan Atatürk, zaman zaman okunan şarkılara eşlik etmiş, oynanan halk oyunlarına katılmıştır. Bazı Rumeli türküleri, onun sesinden notalara dökülmüş ve müzik repertuarımızda yer almıştır.
  Mustafa Kemal Atatürk sanata ve sanatçıya verdiği önemi şu sözleriyle belirtmiştir: "Güzel sanatlarda muvaffak olmak, bütün inkılaplarda başarıya ulaşmak demektir. Güzel sanatlarda muvaffak olamayan milletler ne yazık ki, medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatıyla yer almaktan ilelebet mahrum kalacaklardır."

  Atatürk, Cumhuriyet’in kuruluşunun ardından, toplumsal dehasını bir kez daha göstererek Türk Ulusunun kültürel alanda da gelişiminin şart olduğunu belirtmiş, kültür ve sanat alanında da bir çok yenilik getirmiştir 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  Bu cevap çççoookkk uuuzzzuuunnn kısa cevap yazın


 5. Misafir Üye

  çok güzel müzik sınavında çıktı ve 100 aldım


 6. Misafir Üye

  kaçıncı sınıfsın


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş