Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ATV Motor B1 ehliyeti ile kullanılabilecek. Diğer motorsikletler yine A2 ehliyet ile kullanılacak. Ehliyet sınıflarını düzenleyen kanun 1 Ocak 2008 den itibaren değişiyor. ATV kullanabilmek

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  ATV Motor B1 ehliyeti ile kullanılabilecek. Diğer motorsikletler yine A2 ehliyet ile kullanılacak

  Sponsorlu Bağlantılar
  ATV Motor B1 ehliyeti ile kullanılabilecek. Diğer motorsikletler yine A2 ehliyet ile kullanılacak.

  Ehliyet sınıflarını düzenleyen kanun 1 Ocak 2008 den itibaren değişiyor. ATV kullanabilmek için B1 ehliyet gerekecek. Halen B ehliyeti olan kişiler B1 sınıfı kapsamına giren taşıtları kullanabilecekler.


  ATV motor, dört teker motor, dört teker motorsiklet...

  A1 Sınıfı Sürücü Belgesi; silindir hacmi 125 cm3'ü ve gücü 11 kW'ı geçmeyen motosiklet cinsi araçları kullanacaklara verilir.

  b) B1 Sınıfı Sürücü Belgesi; B sınıfındaki üç tekerlekli veya dört tekerlekli araçlardan, silindir hacmi 50 cm3'ün üzerinde veya buna eşit kapasitedeki içten yanmalı bir motorla çalışan, azami hızı 45 km/s'in üzerinde bulunan motorlu araçları kullanacaklara verilir. Bu araçların boş ağırlıkları 550 kilogramın üzerinde olamaz. Elektrik ile çalışan araçların boş ağırlıkları konusunda batarya ağırlıkları hesaba katılmaz.

  c) C1 Sınıfı Sürücü Belgesi; C sınıfındaki araçlardan, izin verilen azami yüklü ağırlığı 3500 kilogramın üzerinde ve 7500 kilogramın altında olan motorlu araçları kullanacaklara verilir. Bu sınıftaki araçlara azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçmeyen römork da takılabilir.

  d) C1+E Sınıfı Sürücü Belgesi; C1 sınıfındaki çekici araçlara takılı, römorkunun izin verilen azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen ve araç bileşenlerinin toplam ağırlığı 12000 kilogramı geçmeyen birleşik araçları kullanacaklara verilir. Burada römork azami ağırlığı çekici aracın boş ağırlığından fazla olamaz ve aracın römorku yolcu taşıma amaçlı kullanılamaz.

  e) D1 Sınıfı Sürücü Belgesi; yolcu taşımacılığında kullanılan, sürücü koltuğu dışında 8'den fazla koltuğu olan ancak sürücü koltuğu dışında koltuk sayısı 16'yı geçmeyen motorlu araçları kullanacaklara verilir. Bu sınıftaki araçlara 750 kilogramı geçmeyen römork da takılabilir.

  f) D1+E Sınıfı Sürücü Belgesi; çekicisi D1 alt sınıfındaki motorlu araca takılı, römorkunun izin verilen azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen ve araç bileşenlerinin toplam ağırlığı 12000 kilogramı geçmeyen birleşik araçları kullanacaklara verilir. Burada römork azami ağırlığı çekici aracın boş ağırlığından fazla olamaz ve aracın römorku yolcu taşıma amaçlı kullanılamaz.

  C- Özel Sınıflar:

  a) f Sınıfı Sürücü Belgesi; lastik tekerlekli traktör kullanacaklara verilir.

  b) g Sınıfı Sürücü Belgesi; iş makinesi türündeki motorlu aracı kullanacaklara verilir.

  c) h Sınıfı Sürücü Belgesi; özel tertibatlı olarak imal, tadil veya teçhiz edilmiş motosiklet veya otomobil türünden araçları kullanacak hasta veya sakatlara verilir.

  Uluslar arası Sürücü Belgesi ise iki veya çok taraflı anlaşmalar uyarınca sınıflarına göre araç kullananlara belli süre ile verilen belgedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ehliyet nasıl bulundu, Ehliyet ne zaman icat edildi, Ehliyeti ilk kim icat etti, Ehliyet h
 3. Ferrari Motorsiklet, Scuderia Ferrari chopper, Muhteşem Motorsikletler, Son Model Motorsik
 4. Yeni Müracaat Ehliyet İşlemleri, Yabancı Ehliyet İşlemleri, Kayıp ehliyet çıkarma, Ehliyet
 5. Sürücü Adayları için Ehliyet Dersleri motor bilgisi, Sürücü Adayları için motor bilgisi ya
 6. MOTOR BILGISI ,Motor Nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş