Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Jenga Plus nasıl oynanır? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Tangram nasıl oynanır Monopoly Nasıl Oynanır Tombala nasıl oynanır Sek Sek Nasıl Oynanır Arı Vız Vız

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Jenga Plus nasıl oynanır?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Amaç doğru taşı almak
  Jenga tahta bloklardan oluşan bir zeka oyunu. Afrika’nın doğusunda yaşayan Savahililer’in dilinde ise "inşa etmek" anlamına geliyor bu sözcük. Oyun üst üste dizilmiş blokların kule yıkılmadan alınıp en üste konularak kulenin yüksekliğinin artırılmasını amaçlıyor. Oyuncular blokları önceleri tesadüfî olarak alsalar da bir süre sonra hangi taşın nasıl oynatılması gerektiğinin düşünülmesi gerekiyor. Çünkü amaç herhangi bir taşı değil, doğru taşı almak. Yani yalnız dikkat değil, akıl yürütme ve zeka da gerekiyor bu oyun için. Başta 18 kat olan Jenga kulesinin yüksekliği 2 buçuk katına kadar çıkarılabiliyor. 7 yaş ve üzerindeki tüm oyun severlere önerilen ve konsantrasyon, dikkat ile sabrı geliştirdiği düşünülen Jenga, bir oyun olmasının yanı sıra dünyada çeşitli klinik tedavilerde de kullanılıyor.

  Jenga nasıl oynanır?
  Jenga tahta bloklardan oluşan bir denge oyunu. Üç bloktan oluşan her sıra, bir öncekine dik açıyla üst üste diziliyor. Oyuncular sırayla, tek el ile alttan aldıkları blokları üste diziyorlar. Alttan blok çektikçe zayıflayan kulenin dengesini bozmadan kuleyi yükseltmek hedefleniyor. Kuleyi deviren, oyunu kaybediyor.

  Kuralları
  • Bir veya daha fazla kişiyle oynanıyor.
  • Amaç kuleyi yükseltmek.
  • Taşlar tek elle tutuluyor.
  • Tutulan taş çekilmek zorunda.
  • Alınan taş en üste ters açıyla konuluyor.
  • En üstteki sıra tamamlanmadan altındaki taş alınamıyor.
  • Kule yıkıldığında en son dokunan oyunu kaybetmiş oluyor.
  Jenga Psikolojisi
  Jenga kulesini yıkmadan en son bloğu koyan oyuncu olmaya çabalarken Jenga kulesi yükseliyor ve kule yükseldikçe jenga oyuncuları daha çok gülüyor. Denge kurmanın ne kadar komik ve keyifli, bir o kadar da riskli olduğu Jenga ile keşfediliyor. Denge kurmak kişinin dış yaşamında da sürekli gerekli olan bir davranıştır. Gerek iş yaşamında gerek günlük hayatta bazen duygu ve mantığın dengesi, bazen söylenecekler ve söylenmeyeceklerin dengesi karşımıza çıkıyor. Jenga’nın denge anlayışına getirisi çok yüksek.
  Jenga her ne kadar hobi kategorisine girse de insanın mücadele etmesini, yaşamda zorluklara karşı savaşıp kazanmayı öğretmeyi amaçlayan bir oyun. Bu amacıyla kişiyi hayata hazırlayan, tek başına karar vermesini ve ayakta durmasını sağlayan bir oyun.
  Bu oyunu oynarken yalnız dikkat değil, akıl yürütme ve zeka da gerekiyor. Başta 18 kat olan Jenga kulesinin yüksekliği 2 buçuk katına kadar çıkarılabiliyor. 7 yaş ve üzerindeki tüm oyun severlere önerilen ve konsantrasyon, dikkat ile sabrı geliştiren Jenga, bir oyun olmasının yanı sıra dünyada çeşitli klinik tedavilerde de kullanılıyor. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş