Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Buzdolabının çalışmasında gazların rolü nedir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Coğrafi Konumun Osmanlı Devleti'ndeki Rolü ile Ülkemizin Jeopolitik Konumunun Uluslar Aras Buzdolabının çalışmasında gazların işlevi

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Buzdolabının çalışmasında gazların rolü

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Buzdolabinin çalişmasinda gazlardan nasil yararlanilir.

  GAZLARIN MARİFETİ
  Buzdolabı ; gaz sıkıştırma yöntemiyle çalışan, gıdaların soğuk tutularak uzun zaman muhafaza edilmesini sağlayan soğutma makinesidir.

  PEKİ BU GAZLAR NASIL BUZDOLABINI SOĞUTUR?
  Bir kompresör motoruna bağlı olan kanalların içinde azot gazı bulunur.
  Bu kanallar motorun bir ucundan çıkıp buzdolabının dışındaki rezistansı, dolabın iç yüzeyini ve buzluğunu dolaşıp motorun diğer ucuna geri döner.
  Motorun basınçla sıkıştırdığı azot gazı sıvılaşır ve bu sırada dolabın dışındaki rezistansa itilen azot sıvılaşırken ısısını dışarıya vererek soğur.(sıvı azotun sıcaklığı da 0(sıfırdan) düşüktür)

  Bu şekilde sürekli bir devridaimle buzdolabının içinden alınan ısı dış ortama verilerek buzdolabı soğur ve soğuma belli bir değere geldiğinde sistemi devreye girerek motoru durdurur. Sıcaklık belli değere kadar artınca da yine termostat devreye girerek motoru çalıştırır.

  ÖZETLERSEK
  Buzdolabının gazlarla soğutma sitemi; gazların yüksek basınç altında sıvılaşması ve sıvı hale gelen gazın aniden genleşme sonucu soğmasıdır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş