Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ateş düştüğü yeri yakar ile ilgili kompozisyon örneği lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Damdan Düşen Damdan Düşenin Halini Bilir, Ateş Düştüğü Yeri Yakar Ve
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 10      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ateş düştüğü yeri yakar ile ilgili kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ateş düştüğü yeri yakar.

  Bir felâket ya da üzücü olay gerçek anlamda ona uğrayana, yalnızca ilgili kimselere acı verir; onların yüreklerini yakar. Başkalarının, uzak kimselerin duydukları acı, gösterdikleri üzüntü ise yüzeyseldir; kalıcı değil, gelip geçicidir.
  örnek : Bir aileden bir anne, baba veya evlatlardan birinin ölümü o aileye çok acı verir diğer ailelere versede ölen aileye verilen acının miktarı kadar olamaz.Diğer ailelerin çektikleri acı gelip geçici olur. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  Acıyı Hissetmek

  Ateş düştüğü yeri yakar;bir felâket ya da üzücü olay gerçek anlamda ona uğrayana, yalnızca ilgili kimselere acı verir; onların yüreklerini yakar Başkalarının, uzak kimselerin duydukları acı, gösterdikleri üzüntü ise yüzeyseldir; kalıcı değil, gelip geçicidir.

  Mesela Japonya ‘da 8,9 şiddetinde bir deprem olmuştu. Onların ne yaşadığını biraz hissedebiliriz. Ancak onlar daha iyi bilir bu acıyı. Çünkü onlar bu depremde yakınlarını, akrabalarını, kardeşlerini, annelerini, babalarını, evlerini kaybedenlerdenler. Bu üzüntüyü, bu acıyı onlar iyi bilir.
  Size bir örnek daha vereyim. Mesela Gazzeliler, onların durumu daha beter. Onlar bu acıyı her gün, her saat yaşıyor. Elbet ki Gazzeliler bu acıyı en iyi bilenlerdendir.

  Kısacası bu acıyı, bu acıları izleyenler değil yaşayanlar daha iyi bilir.


 5. Kayıtsız Üye

  güzel ama biraz kısa


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş