Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hamile kalmak için yapılması gerekenler nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Hamile kalmak için otlar Hamile kalmak için dua Hamile kalmak için çin takvimi

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Hamile kalmak için gerekenler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Gebe Kalmadan Önce Yapmanız Gerekenler


  İlk olarak doktorunuzdan randevu alıp muayene olun.Pap smear testini yaptırın.Gebelik öncesi kan tetkiklerini yaptırın.

  Hemen 400 mcgr folik aside başlayın.

  Yumurtlamanızın olabileceği günlerde (adetin ilk gününden itibaren 12-14-16. günlerde) düzenli cinsel ilişkiye girin.

  Cinsel ilişkiden sonra 1 saat yataktan kalkmayın ve belinizin altına bir yastık koyun.

  · Sigarayı hemen bırakın.Yapılan çalışmalar günde 10 taneden fazla sigara içilmesinin gebe kalabilme ihtimalini ciddi bir şekilde azalttığı iddia edilmektedir.

  · Hemen tartıya çıkın , kilonuzu kontrol edin.

  · Kahve ve aşırı miktarda içilen çayı kesin.Eğer canınız çok istiyorsa kafeinsiz kahveyi veya açık çayı tercih edin.Bazı çalışmalar kadın tarafından alınan yüksek miktardaki kafein ve tein maddelerinin yumurta kalitesini olumsuz etkilediğini iddia etmektedirler.

  · Eşinizin sperm kalitesi için bu dönemde ağır işlerden uzak yaşamasını sağlayın. Ağır ve yorucu sporlar yapmasını engelleyin. Eşinizin alkol,sigara kullanmamasını sağlayın. Stresten uzak tutun.

  · Şeker hastalığı, guatr ,tansiyon ve benzeri sistemik hastalıklarınız var ise ilgili doktorlar ile görüşüp bu hastalıkları kontrol altına alın.

  · Bir takvim üzerine adet günlerinizi işaretlemeye başlayın.Adetinizin ne zaman başladığını , kaç gün sürdüğünü not edin ,çünkü gerektiğinde doktorunuz da bilmek isteyecektir.Bu şekilde olası yumurtlama gününüzün tespiti de daha kolay olabilmektedir.

  · Folik asit takviyesi dışında taze sebze ve meyveleri düzenli bir şekilde tüketin.

  · Spermleri öldürebilecek ve zarar verecek durumlardan kaçının.Vaginal tampon,genital organ bakım kremleri-kozmetiklerini kullanmayın.Kesinlikle vaginanın içini su ile yıkamayın,enfeksiyon riskini arttırmaktan başka hiçbir işe yaramaz.

  · Moralinizi yüksek tutun.Hafif eksersizler yapın, düzenli uyumaya çalışın.

  · Eğer doktorunuz öğretmiş ise servikal akıntınızı-mukusu takip edin.Bazal vücut ısınızı takip edin ve bunun için dijital termometre kullanın.Ateş ölçümünden önce hiçbir şey yiyip içmeyin ve yataktan kalkmayın.Tüm bunlar size ovulasyon-yumurtlama döneminin tespiti için yardımcı olacaktır.

  · Cinsel hayatınızı düzene sokun.Beş günden fazla cinsel ilişkiye ara vermenin sperm kalitesini bozduğu iddia edilmektedir.

  · Eğer adetleriniz 28 günde bir değilse adetiniz muhtemelen 14’üncü gün olmayacaktır.Olası yumurtlama gününüz beklediğiniz adet tarihinden 14 gün öncesine tekabül etmektedir.

  · Yumurtlamanız gerçekleşmiş ve düzenli bir cinsel beraberlik olmuş ise gebeliği beklemekten başka yapacak bir şeyiniz yok .İdrarda gebelik testinde gebelik yumurtlama tarihinden yaklaşık 13-14 gün sonra çıkacaktır.

  · Doğum için mali ve sosyal yapınızı planlayın.


  Gebe kalmadan önce hangi testler yapılmalıdır?

  ü Doktorunuz tarafından alınacak detaylı bir anamnez-sorgulama; hastalık hikayesi,akraba evliliği araştırılması gibi.

  ü Kan gurubu (hem eşinizin hem sizin)

  ü Kan basıncı-tansiyon

  ü Detaylı bir jinekolojik muayene

  ü Genital ultrasonografi

  ü Tam kan-hemogram

  ü Tam idrar testi

  ü Geçmeyen vaginal akıntı var ise vaginal kültür ve Chlamidya için servikal kültür

  ü Pap-Smear testi (rahim ağzı kanseri araştırılması)

  ü Hepatit B-sarılık, Toxoplazma araştırılması

  ü Tiroid-guatr testleri (TSH)

  ü Daha önce tekrarlayan düşükler olmuş ise genetik araştırma


  Sigarayı bırakmanın önemi nedir?

  Kendinizi daha dinamik hissedersiniz.Daha iyi beslenirsiniz.Bebeğinize gidecek oksijen ve besin miktarı artar.Bebeğinizin akciğer gelişimi daha sağlıklı ve hızlı olur.Erken doğum riski azalır.Anne karnında kilo alımı duraksamaz,büyüme ve gelişme geriliği olma ihtimali azalır.Daha sağlıklı bir doğum yaparsınız.Emzirirken az da olsa nikotinin anne sütü ile geçmesine engel olursunuz, ve gebelik sigarayı kesin olarak bırakmanız için bir sebep olur.En uygunu gebelik planlayan bir kadının gebelik öncesi dönemde sigarayı bırakmasıdır.Bu durumda gebelik esnasında sigara yoksunluğuna bağlı sıkıntılar da görülmez. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Zeynep Gökçe

  Arkadaşlar benimde forumunuza katkım olsun. Bu konuda çeşitli yazılar yazıyorum buyurun birörneği:

  Hamile kalmak için yapılması gerekenler sorusuna verilecek en güzel cevap aslında çeşitli cevapları içerisinde barındırıyor. Bildiğiniz gibi bu konuda birçok yazım bulunuyor. İsterseniz öncelikle bu konuda yapılması gereken temel şeylere bakalım, sonrasında konuyu enine boyuna tartışalım.

  Hamile Kalmak İçin Yapılması Gerekenler:

  1- Beslenme:
  Sağlıklı ve herşeyden önce kaliteli beslenme insan vücuduna büyük yarar sağlasa da birçoğumuz (özellikle biz kadınlar) bu konuya gerekli önem vermiyoruz. Bu önemi ya çok kilo aldığımızda farkediyoruz, yada ciddi sorunlara yol açtığında. Doğru beslenme aslında insan vücudu için bir terapi niteliğindedir. Yediğimiz tüm yiyeceklerin bizi anlattığını unutmadan olabildiğince doğal beslenmek üreme sistemimiz için en önemli noktayı oluşturuyor. Hamile kalmak için yapılması gerekenler arasında mutlaka tüketmemiz ve dikkat etmemiz gereken en önemli besinlere şöyle göz atabiliriz.
  Soğuk pres yöntemiyle sıkılmış zeytinyağı (riviera zeytinyağı değil),
  Aloe vera bitkisinin öz suyu (barbedensis miller türü),
  Taze incir ve kayısı,
  Arı sütü (bu ürün eczanelerde satılmakla birlikte doğal yumurta çatlamasını sağlayan çok özel ve arılar tarafından yapılan bir maddedir)
  Yukarıda bahsedilen arı sütü ve aloe vera nın birlikte kullanımı bayanlarda çok yüksek oranda başarı sağlar.

  2- Cinsel Pozisyon ve Yumurtlama Zamanı:
  Cinsel birleşmenin zamanlaması özellikle kadın açısından büyük önem taşıyor. Kadınların yumurtlama dönemi zamanında cinsel birleşme ve erkeğin vajina içerisinde boşalması hamile kalmak için yapılması gereken şeylerin başında geliyor. Öte yandan doğru pozisyonda cinsel ilişkinin sonlandırılması (kadın sırt üstü ve ayakları kafa hizasından yukarıda olacak şekilde). Yani özetle, kadının yumurtlama döneminde cinsel ilişki haftada en az 2 kez tekrarlanır ve erkeğin tam olarak vajen'in içerisine boşalıp birkaç dakika beklemesi uygundur. Ayrıca bu durumdan sonra bayan ayağa kalkmamalıdır. Ve mümkünse ayaklarını kafasından daha üstte tutacak şekilde birkaç dakika durması uygun bir davranış olacaktır.

  Bunun sebebi kadın ayağa kalkarsa yerçekimi gereği vajen içerisinde bulunan spermler rahim içerisinde tutunamayarak aşağı hareketlenmesindendir. Bu sebeple erkek boşaldıktan sonra kadının ayağa birkaç dakika kalkmaması uygundur. Böylelikle spermler kadın rahminde tutunarak hamile kalma şansınızı yükseltir.

  3- Hamile Kalmak İçin Kadın ve Erkeğin İdeal Yaş Sınırları:
  Aslına bakarsanız bu konuda yıllara varan deneyimlerim bana bu konuda yaş sınırlamasının hiç de önemli olmadığını gösterdi! Evet yanlış duymadınız ne bayanda nede erkekte çocuk sahibi olmak için yaş sınırlaması yoktur! Bu konuda her ne kadar bilim bayanlarda 35, erkeklerdeyse 70'e kadar öngörülsede bugün baktığımızda 65 yaşında bir bayanın bile doğal yöntemlerle hamile kalabildiğini görebiliyoruz.

  Peki hamile kalmak için en önemli faktör nedir? diye sorulacak olursa en önemlisi hormonal dengedir. Bayanlarda hamile kalmak için gereken şeye over rezervi denilmektedir. Bu rezerv bayanlarda ne kadar erken biterse hamile kalma şansı o kadar düşer. Bu konuda birçok bayanın hayatını değiştiren ve çocuk sahibi olmalarını sağlayan kitabımı detaylıca okumanızı ve uygulamanızı öneriyorum.

  Uzak Durmanız Gereken Şeyler:
  Alkol, sigara ve benzeri tüm zararlı ürünler,
  Stres (bayanlardaki tüm hormonal dengeyi alt üst eder),
  Az uyku (mümkün olduğunca 8-10 saat aralığında uyumaya özen gösterin),
  Şimdi Ne Yapmalısınız?

  Bu konuda ne yapacağınızı bilmiyor ve gerçekten bir rehber arıyorsanız size yıllardır başarıyla uygulanan hamile kalmak için yapılması gereken herşeyi adım adım detaylı şekilde anlattığım hamile kalma formülü adlı kitabımı okumanızı ve uygulamanızı tavsiye ediyorum. Bu kitapta okuduklarınızı uyguladıktan sonra sizde göreceksinizki imkansız diye birşey yoktur! Hamile kalmak ve kendi çocuğunuzu elinize almak istiyorsanız hemen harekete geçin.

  Saygılarımla.
  Kaynak: http://hamilekalmaformulu.blogspot.com.tr/2018/07/hamile-kalmak-icin-yaplmas-gerekenler.html


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş