Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hamile ( gebe ) kalmak için doğum kontrol hapı ne zaman bırakılmalıdır ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Doğum kontrol haplarının türleri nedir? Doğum kontrol
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Hamile kalmak için doğum kontrol hapı ne zaman bırakılmalı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Gebelik İçin Doğum Kontrolü Ne Zaman Bırakılmalı?


  Bebek sahibi olmaya kendinizi hazır hissetmediğiniz dönemlerde sizin için uygun doğum kontrol yöntemlerini uyguluyordunuz. Şimdi ise kendinizi hazır hissediyor ve uyguladığınız yöntemleri bırakıp gebelik oluşmasını bekleyeceksiniz. Bu konuda uzmanlara çok fazla sorular yöneltiliyor. “Doğum kontrol yöntemini ne zaman bırakmalıyım” ya da ne zaman hamile kalabilirim” v.s. gibi sorularınıza yanıt bulabileceğiniz bilgileri uzmanların açıklamaları doğrultusunda siz değerli ziyaretçilerimiz için derliyoruz.

  Diyafram ve prezervatif de yaygın olarak uygulanan doğum kontrol yöntemlerindedir. Gebelik oluşması için bu yöntemleri bırakmanız yeterlidir. Sadece diyafram ve prezervatif yöntemlerinden vazgeçtikten sonra en az bir regl döneminin geçmesi gerektiği uzmanlarca açıklanıyor. Endişe etmeden beklemeniz gerekiyor.  Doğum kontrol haplarında ise durum biraz farklıdır. Her bünye birbirinden farklılık gösterir. Doğal olarak da bazı kadınlarda doğum kontrol haplarını bıraktıktan en az üç sonra gebelik oluşuyorsa, bazı kadınlarda bu süre bir ay olabilir. Yine prezervatif ve diyafram uygulamaları sonrasındaki gibi doğum kontrol hapları bırakıldıktan sonra da kadının bir kez regl dönemi geçirmesi gerekiyor.

  RİA denilen Rahim içi araçlarında da diğer doğum kontrol yöntemlerinde olduğu gibi aynı uygulama geçerlidir. RİA uygulamasına son verdikten sonra en az bir reg dönemi geçirilmeli yalnız bu sürede bariyer yöntemi uygulanmalıdır.

  Ayrıca bebek için karar verdiğiniz andan itibaren üç ay süreyle sağlıklı yaşam programı uygulamaya başlamalısınız. Bu sayede gebelik şansı yüksek olacağı gibi bebeğin sağlıklı dünyaya gelmesi de annenin sağlıklı yaşamıyla bağlantılıdır.

  Bu dönemde beslenmenize ve diyetinize önem vermelisiniz. Özellikle diyet listeniz sizi rahatsız etmeyecek şekilde uzman kontrolünde düzenlenebilir. Ağırlık vermeniz gereken besinler ise; kepekli ekmek, pirinç ve patates ihtiyacınız olan karbonhidratı sağlayacaktır. Kaymaksız süt, yağ oranı düşük peynir ve ayçiçek yağı ile zeytinyağını tercih etmelisiniz. sebze ve meyve bol miktarda tüketebilirsiniz.Hazır gıdaları kesinlikle tüketmemelisiniz. Düzenli öğünlerle beslenmeye dikkat edin.

  Egzersiz her insanın yaşamında çok önemli yer tutar. Anne adaylarının ise daha fazla egzersize vakit ayırmaları gerekiyor. Sizin hafif egzersizlere yer vermeniz gerektiğinden bol bol yürüyüş, yüzme ve jimnastik hareketleri uygun olur. Haftada yirmi dakikalık programlarla kan dolaşımını ve kalp atışını hızlandıran egzersizleri eşinizle birlikte de yapabilirsiniz. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş