Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İnsan niçin toprak yer , sebebi nedir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Trafikte En Önemli Şey İnsan Ve İnsan Hayatıdır Neden Toprak Neden Çeşitli Renklerdedir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İnsan neden toprak yer

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsan neden toprak yer

  Toprak yeme hastalığı

  Normalde yenilmeyen maddelerin yenilmesi şeklinde görülen hastalığa, "pika" adı verilir. Bu maddeleri yemenin 1 aydan fazla sürmesi gerekir. En çok buz, kül, killi toprak, kağıt, saç, kiremit tozu, badana sıvası, yaprak, çamaşır kolası gibi maddeler yenilmektedir.
  Demir eksikliğine bağlı kansızlık, kalsiyum, çinko eksikliğinde görülmekle birlikte, 1-3 yaşları arasındaki çocuklarda ve beyin özürlülerde bu maddelerin yenilmesi söz konusudur. Çocuklarda 2-3 yaşından sonra görülmesi, zeka geriliğini akla getirmelidir. Bu yeme bozukluğu davranışı, eksikliğini hissettikleri demiri arama olarak kabul edilmekktedir.

  AŞERME, PİKADAN FARKLIDIR
  Nedenleri arasında demir eksikliği, psikolojik rahatsızlık, sevgi eksikliği, güvensizlik ve duygusal yetersizlik sayılabilir.
  Demir eksikliğine bağlı kansızlık varsa, tedavi edilmelidir. Çocukta psikolojik soruna neden olan etkenler giderilmelidir.
  Çocukların ve özürlü kişilerin saç veya kumaş parçalarını yemeleri, mide ve bağırsakta tıkanmaya neden olabilir.

  Kadınların gebelikleri döneminde normal gıdaların dışında besin maddeleri yemesi, "aşerme" olarak adlandırılır. Pika ile karıştırılmamalıdır. Pikada, yenilen maddelerin gıda özelliği yoktur. Aşermede; genellikle mevsim dışı meyve ve sebzeler, aşırı tuz, limon tozu, buz parçaları, un, nişasta ve kabartma tozu gibi maddelerin yenilmesi söz konusudur.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş