Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İnsan niçin terler , sebebi nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Trafikte En Önemli Şey İnsan Ve İnsan Hayatıdır Neden Hamama giden terler İnsan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İnsan neden terler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsan neden terler  İlk olarak terlemeyi fizyolojik terleme ve psikolojik terleme diye 2 gruba ayırabiliriz. Psikolojik terleme bir mekanizmadır. Bu mekanizma vücut ısısının arttığı durumlarda ısıyı düşürmek için bir tepki verir. Böylece bu reaksiyon sayesinde toksinlerinizi de dışarı atmış olursunuz. Bunun dışında insan vücudundaki bir takım hormonal değişikliklerin terleme mekanizmasını harekete geçirdiği de bilinmektedir. Bunların yanında duygusal devrelerde de terleme meydana gelir.
  Terleme mekanizması çok sağlıklı bir mekanizmadır. Her insanda olması gereken bir mekanizmadır. Çünkü ter, vücudun iç sıcaklığıyla dış sıcaklığı arasındaki farkı korumada önemli bir rol oynar. Havanın ısınmasıyla, terleme sistemi devreye girerek vücudunuzun ısısını düşürmek için ısı ve enerji kaybının olmasına yol açar. Aynı zamanda her insan terleme esnasında vücuda zararlı olan bir takım toksinleri de dışarı atar.
  Günlük aktivitelerimizle belli bir oranda terleriz. Havanın sıcak olması terlemeyi ciddi oranda artırır. Ancak bu durum her insan için aynı değildir. Bazı insan vardır çok fazla terler, bazı insan da vardır ki, pek terlemez. Bu genetik faktörlere bağlı bir farklılıktır. Bir başka farklılık ise her insanın aynı bölgesinin terlememesidir. Kimisinin elleri, ayakları terlerken kiminin koltuk altı, sırtı terler. Bu durum ter bezlerimizin yerleştiği bölgeler ve ter bezlerinin yoğunluğuna göre farklılık gösterebilir.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  çook ama çook ama çook ama çook güzel deme yalan olmaz ben bütün ödevlerimi buradan çıkarırım...vee 100 alırım teşekkürler


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş