Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İnsan niçin susar , sebebi nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Trafikte En Önemli Şey İnsan Ve İnsan Hayatıdır Neden İnsan neden çok uyur

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İnsan neden susar

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsan neden susar

  Susuzluk hissettiğimizde ve içecek bir şey bulamadığımız zaman,içimizi yakan hararetle kavruluruz.Giderek bu hal artar, ıstırap verici olur. Öyle ki,başka bir şey düşünemeyiz.
  Hemen hemen herkes, şu veya bu nedenle böyle bir dramda kalmıştır. Fakat günlerce,içimiz yana yana susuz kalmanın ne kadar feci bir şey olduğunu düşünebilir misiniz?
  Üç hafta boyunca içecek,içinin ateşini dindirecek bir şey bulamayan,bu durumda kıvranan bir insan ölecektir. Ayrıca, bunun bünyeye bağlı bir şey olacağını da belirtelim.Bazı kimselerde bu dayanıklılık daha azdır.
  Ağırlığımızın % 50 ila % 60 inin su olmasına rağmen insan vücudunun içecek şeye ihtiyacı vardır.Gerçekte, yetişkin bir insan terlemeyle bir günde yaklaşık olarak 600gram su kaybeder. Bunun dışında, idrarla kaybedilen su miktarı da l litreye yakındır. Dolayısıyla,kaybedilen bu su miktarını karşılayacak ölçüde su almamız kaçınılmaz bir şeydir.
  Öte yandan, su halinde içsek de içmesek de gene su alırız. Vücut sindirimi yaptığında,hemen her gün 200 ile 300 gram arasında su sağlamış olacaktır.Fakat bu işlem, kaybettiğimiz suyu karşılamağa yetmez. Vücudun su dengesini sağlamamız şarttır. Dengenin yokluğu halinde, vücudumuz daha fazla suya ihtiyacı olduğunu belirtir.Susuzluk da bunun sinyali, belirtisi , başka türlü söylemek gerekirse, vücudun suya ihtiyaç duyduğunun açık seçik işaretidir.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş