Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İnsan niçn kan kusar , sebebi nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Trafikte En Önemli Şey İnsan Ve İnsan Hayatıdır Neden İnsan neden kusar

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İnsan neden kan kusar

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kan Kusmak

  Kan kusmak, tıbbi olarak hematemez (hematemesis) olarak bilinen ve ciddi olarak, acil tıbbi önlemlerin alınmasını gerektiren korkutucu bir durumdur. Bu tip kanamalar gastritten, kanayan bir ülserden, yemek borunuzda kanayan damardan ya da yemek borunuzun alt kısmındaki bir yırtıktan kaynaklanmıyor olabilir.

  Kusmada kan, kırmızı renkte belirtilerle veya büyük oranda kırmızı ve kahverengi kanla kendini gösterir. Kısmen sindirilmiş kan, kusmuğunuzda öğütülmüş kahve gibi gözükür. Doktorunuz, midenizi, duodenumu ve yemek borunuzu görmek için üst endoskopiye başvurur.Tedavi nedenlere bağlıdır; dolayısıyla ağır vakalarda kan nakline ihtiyaç duyulabilir.

  Zollinger-Ellison Sendromu

  Zollinger-Ellison sendromu nadir durumlarda görülen ve ağır peptik ülsere sebep olan bir hastalıktır. Ortak belirtileri karın ağrısı, ishal, sarı özlü dışkılar ve kanamadır. Bu duruma, midedeki asit üretimini canlandıran, gastrin hormonların yüksek oranda oluşumu neden olur.  Birçok bireyde, gastrinin ileri düzeyine, duodenumun duvarlarında ve pankreasta oluşan ve gastrinom adı verilen tümör neden olur. Kan testi yardımıyla, gastrin seviyesinin ve bir diğer hormon olan şekerinin ölçülmesi (Zollinger-Ellison hastalannda da yüksek seviyede görülür) teşhis koymayı kolaylaştırır.

  Tedavi, H2-bloker ve proton pompası inhibitörü gibi asit üretimini düşürmeyi amaçlayan ilaçlar sayesinde sağlanır, Ameliyat; tümör veya tümörlerin ortadan kaldınlması için uygulanır. Eğer kanser yayılmışsa, kemoterapiye de ihtiyacınız olabilir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş