Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kesirlerin hayatımızdaki yeri ve önemi nedir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Fizik Nedir Hayatımızdaki Yeri Ve Önemi Kur'an-ı Kerim'in Dini Hayatımızdaki Yeri Ve Önemi Nedir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kesirlerin hayatımızdaki yeri ve önemi nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ondalık Kesirlerin Hayatımızdaki Kullanım Alanları Yeri ve Önemi  Ondalık Kesirlerin Hayatımızdaki Yeri ve Önemi Nedir ? Ondalık Kesirlerin Hayatımızdaki Kullanım Alanları - Ondalık Kesirlerin Hayatımızdaki Yeri - Ondalık Kesirlerin Hayatımızdaki Yeri

  Çok büyük ve çok küçük sayılar , basamak değerleri çok olan ya da değerce çok küçük olan sayıları ifade ederken
  kolaylık sağlaması açısından matematiksel hesaplamalar açısından çok önemli bir buluştur.Bazı önemli sabit
  sayıların tanımlanmasında , detaylı hesaplamalarda , küçük kütleli ya da sonsuza yakın değerdeki mesafelerle ilgili işlemlerde vb. kolaylık sağlarlar.Şimdi çok büyük ve çok küçük sayıların kullanıldığı yerlere birkaç örnek verelim.

  1- Astronomide kullanılır.

  Gezegenlerin uzaklıklarının ifade edilmesinde , mesafelerin hesaplanmasında çok büyük ve çok küçük sayıların kullanılması işlem kolaylığı sağlar.
  2- Kimyada kullanılır.

  Atomun kütlesinin hesaplanmasında, Avagadro sayısının hesaplanmasındaçok küçük sayılar kullanılır.Kimya bilim insanları ,çok küçük kütlelerdeki maddelerle ilgili hesaplamalar yaparken işlem kolaylığı ve ifade netliği açısından çok büyük ve çok küçük sayıları kullanırlar.

  3- Fizikte kullanılır.

  Kütleler arasında çekim kuvveti , manyetik alanlar , dalga boyları , ışık hızı , enerji hesaplamaları vb. incelemelerde çok büyük ve çok küçük sayıların kullanıldığını görürüz.

  4- Matematikte kullanılır.

  Bazı önemli sabit sayılar ( e sayısı gibi ) ifade edilirken çok büyük ve çok küçük sayılar kullanılır.Eski uygarlıkların matematiksel hesaplamalarda çok büyük ve çok küçük sayıları kullandıkları görülmüştür.

  5- Mühendislikte kullanılır.

  Mühendislik hesaplamalarında , mimarlıkta , bilgisayar mühendisliğinde küçük verileri ifadesinde , detaylı hesaplama gerektiren geometrik işlemlerde vb . çok büyük ve çok küçük sayılar kullanılır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş