Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çocukların çalıştırılması hakkında bir yazı lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Oyun Hakkını Kullanabilen Ve Kullanamayan Çocukların Yaşantılarını Karşılaştıran Bir Yazı Kırda Ve Kentte Yaşayan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Çocukların çalıştırılması ile ilgili yazı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Sokakta çalışan çocukların Türkiye’nin büyük bir sorunu olduğu belirtildi.


  Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 232. Maddesi gereği çocukları çalıştıranlara bir yıla kadar hapis cezası uygulanması gerekirken, Samsun’da aileler yasağa rağmen çocuklarını sokak satıcılığına yönlendiriyor. Bazı aileler sıcak para getirdiği gerekçesiyle çocuklara sokaklarda mendil ve simit sattırıyor, ayakkabı boyacılığı yaptırıyor. Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda özellikle mendil satan çocuklar duygu sömürüsü yaparak vatandaşları ikna etmeye çalışıyor.

  İl Sosyal Hizmetler Müdürvekili ve Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürü Cevat Koç, küçük yaşta çocukların çalıştırılması meselesinin Türkiye’nin büyük bir sorunu olduğunu söyledi. Bu sorunun sadece Samsun’da değil diğer illerde de olduğunu anlatan Koç, sorunun ekonomik, kültürel ve sosyal sebeplerden kaynaklandığını belirtti. Çocuk ve Gençlik Merkezi olarak 300 üzerinde çocuğa ulaştıklarını, onlara sahip çıktıklarını, sıcak yemek verdiklerini, gezi düzenlediklerini ifade eden Koç, sözlerine şöyle devam etti:

  Bu çocuklar için eğitici faaliyetlerde bulunuyoruz. Sokak satıcılığı konusunu önlemeye çalışıyoruz. Tek başına ceza ile sorunla baş etmek mümkün değil. Bunun iki türlü nedeni var. Biri aile iyi niyetli olarak çocuğu çalıştırıyor. Çocuk hayatı öğrensin, ticari hayatını tanısın diye bunu yapıyor. Bu işin bir boyutu. Diğer yandan gerçekten ihtiyaçtan dolayı çalıştıranlar var. Sorunun hem ekonomik hem sosyal hem de kültürel boyutu var.

  Cevat Koç, özellikle Ramazan aylarında çalışan çocuk sayısında büyük artış olduğunu sözlerine ekledi. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş