Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Paris barış konferansı niçin toplandı ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Paris Barış Konferansı Ne Zaman Ve Niçin Toplanmıştır Paris Barış Konferansı Niçin Toplanmıştır Paris
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Paris barış konferansı niçin toplandı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Paris Barış Konferansı hakkında bilgi

  İtilaf Devletleri, 1. Dünya Savaşı’ndan yenik ayrılan devletlerle yapacakları antlaşmaların esaslarını saptamak amacıyla 18 Ocak 1919′da toplanmışlardır. 32 devletin temsilcileri katılmıştır. Almanya, Avusturya-Macaristan ve Bulgaristan’la imzalanacak barış antlaşmaları hazırlanmıştır.

  Konferans sürerken İngiltere, Batı Anadolu’daki Müslümanların, Hıristiyanları katletmek üzere olduklarını ileri sürmüş ve Rumların sayıca fazla olduklarını bahane ederek Amerikan delegelerini etkilemiş, Anadolu’nun paylaşılmasına Yunanistan’ı da ortak etmiştir. Bunun nedenleri:

  İngiltere’nin Doğu Akdeniz’deki çıkarlarını sürdürmek istemesi.

  Batı Anadolu’da çıkarları bulunan İngilizlerin İtalya’ya güvenememesi; İtalya gibi güçlü bir devlet yerine kukla Yunanistan’ı tercih etmesi.

  Yunanlıların, Ege Bölgesi’nin kendilerine ait olduğu ve bu bölgede nüfus yoğunluğuna sahip oldukları şeklinde propaganda yapmaları.

  Yukarıda sıralanan nedenler, İtalya’nın İtilaf Devletleri’nden kopma sürecini başlatmıştır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş