Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

din i bayram ların anlamı nedir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın dini bayramların ingilizcesi Dini bayramların topluma kazandırdıkları dini bayramların tanıtımı Dini bayramların isimleri Dini
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  dini bayramların anlamı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Dini Bayramlar (tarih seneden seneye değişiklik gösterir çünkü kameri takvim esas alınır.)

  Şeker Bayramı Ramazan Bayramı


  Müslüman aleminin kutsal ayı, 11 Ayın Sultanı Ramazan? ın sona ermesi ile beraber üç günlük bayramtatili başlar. Büyükler ve Aile fertleri ziyaret edilir, dost ve komşular bir araya gelir mümkün olduğu kadartüm aile toplanılır ve hoş vakit geçirilir. Geleneksel tatlılar yapılır, her evde cocuklara ve konuklara yetecek kadar şeker bulundurulur. El öpen çocuklara para, hediye yada şeker vermek gelenektir.
  Kurban Bayramı
  İbrahim Peygamberin oğlunu Allah için kurban etmek üzere keseceği sırada gökten bir koç indirilir. Tanri Peygamberin oğlunun hayatını bagışlamıştır ve onun yerine koçun kesilmesini emretmiştir. İşte bunun anısı olarak kutlanır islam dininde Kurban Bayramı. İslam Aleminde bu olayın anısına kurban kesebilenler kurban etinden porsiyonlar halinde ihtiyacı olan fakir insanlara dağıtmak durumundadırlar.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş