Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Peygamber imizin aile bireylerinin düşüncelerine değer verdiğini örnek bir olayla açıklayınız. Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Aşağıdakilerden Hangisi Hz. Muhammed'in, Aile Bireylerinin Görüşlerine Değer Verdiğinin
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 50      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Peygamberimizin aile bireylerinin düşüncelerine değer verdiğini gösteren bir örnek

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Hz. Peygamber Hudeybiye seferinde barış antlaşmasından sonra sahâbîlere kurbanlarını kesmelerini ve tıraş olmalarını emreder. Sahâbîler antlaşmanın şartlarını Müslümanların aleyhine buldukları için isteksiz davranırlar; hiçbiri kalkıp da bu emri yerine getirmez, o emir verdikçe yüzüne bakarlar. Buna çok üzülen ve hatta kızan Hz. Peygamber hanımı Ümmü Seleme'nin çadırına girerek durumu ona anlatır. Ümmü Seleme şunları söyler:

  "-Ey Allah'ın Elçisi! Sen çıkıp kurbanını kes, başını tıraş et. Onların hepsi sana uyacaktır." Peygamberimiz Ümmü Seleme'nin tavsiyesini yerine getirir. Sahabe de duyguları ile hareket etmeyi bırakır ve ona uyar.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. çok saol güzel anlatım olmuş


 5. Kayıtsız Üye

  çok güzel olmuş ellerinize sağlık teşekkürler ))))))))))))))))))))))))))


 6. semanur karaarslan

  çok güzel olmuş


 7. Kayıtsız Üye

  çok teşekkürler çok işime yarayacak saolun


 8. Kayıtsız Üye

  cok güzel olmuş


 9. Kayıtsız Üye

  TEŞEKKÜR EDERİM. ÇOK İŞİMİ YARAYACAK. Hz Peygamber Hudeybiye seferinde barış antlaşmasından sonra sahâbîlere kurbanlarını kesmelerini ve tıraş olmalarını emreder Sahâbîler antlaşmanın şartlarını Müslümanların aleyhine buldukları için isteksiz davranırlar; hiçbiri kalkıp da bu emri yerine getirmez, o emir verdikçe yüzüne bakarlar Buna çok üzülen ve hatta kızan Hz Peygamber hanımı Ümmü Seleme'nin çadırına girerek durumu ona anlatır Ümmü Seleme şunları söyler:

  "-Ey Allah'ın Elçisi! Sen çıkıp kurbanını kes, başını tıraş et Onların hepsi sana uyacaktır" Peygamberimiz Ümmü Seleme'nin tavsiyesini yerine getirir Sahabe de duyguları ile hareket etmeyi bırakır ve onA UYAR. TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM ..


 10. Kayıtsız Üye

  Çok teşekkür ederim ödevime yardımcı oldunuz


 11. Kayıtsız Üye

  çok saolun çok işime yaradı


 12. Kayıtsız Üye

  çok işime yaradı çok teşekkürler Allah senden binlerce kez razı olsun hep güzel şeylerle karşılaş iyi insanlar hep seni bulsun sayenizde din kültürü ödevimde A+ aldım TEŞEKKÜRLER....


 13. Total Virüs

  gerçektende hem çok güzel hemde çok kısa


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş