Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

sözünde durmak hikayeleri , sözünde durmakla ilgili hikayeler , sözünde durmak ile ilgili hikayeler Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Sözünde durmak ile ilgili atasözleri Sözünde
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 58      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Sözünde Durmak İle İlgili Hikayeler

  Sponsorlu Bağlantılar
  sözünde durmak hikayeleri, sözünde durmakla ilgili hikayeler,sözünde durmak ile ilgili hikayeler

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sözünde durmak ile ilgili atasözleri
 3. Sözünde durmak ile ilgili ayetler
 4. Sözünde Durmak Konulu Hikaye
 5. Sözünde Durmak Dürüst Ve Güvenilir Olmak İle İlgili Hadisler
 6. Sözünde Durmak Nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Milli sairimiz Akif’in ahde vefayla ilgili bir hatırasıni paylasmak istiyorum...

  ‘’’ M.Akif bir gün arkadaşlarından Eşref EDİP’LE öğle yemeğinde buluşmak için sözleşmişlerdi. Eşref EDİP Vaniköy’de oturuyordu; kendisi Beylerbeyinde. Öğleden bir saat evvel oraya gidecekti.o gün öyle bir yağmur vardı ki, her taraf sel oldu.Eşref EDİP, Mehmet AKİF’İN böyle bir yağmurda gelmeyeceğini düşünmüştü.Bu sebeple hizmetçiye döneceğini söyleyerek, evden çıkup yakın bir komşuya gitti.Yağmur devam ediyordu.O evden çıktıktan bir süre sonra Mehmet Akif, o yağmura rağmen Eşref EDİP’in evine gelmişti.
  Eşref EDİP, evine döndüğünde onun geldiğini hizmetçiden öğrenmişti. Akif sırılsıklam bir halde olmasına rağmen içeriye girmemiş, ‘’selam söyle’’ diyerek yağmura aldırmadan gerisin geriye gitmişti.
  Eşref EDİP ertesi gün kendisini bulmuş durumu anlatarak özür dilemek istemişti. Ama Mehmet Akif bu olaydan dolayı kırılmıştı.Ve Eşref EDİP’e şu unutulmayacak cevabı veriyordu.
  — Bir söz ya ölüm veya ona yakın bir felaketle yerine getirilmezse mazur görülebilir…. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. Kayıtsız Üye

  DÜRÜST TÜCCAR

  Büyük bir ilim adamı olan Ebu Hanife aynı zamanda kumaş ticaretiyle uğraşan bir esnaftı. Bir akşam üzeri dükkânına iki müşteri geldi. Kumaş toplarından birini beğendiler; fakat akşam namazı çok yakın olduğu için alışverişe sabah devam etmek üzere ayrıldılar.
  Sabah olunca dükkâna erkenden başka iki müşteri geldi. Tezgâhın üzerindeki kumaşı onlar da beğendiler ve almak istediler. Ebu Hanife; “Bu kumaş satıldı. Siz başka bir kumaşa bakın.” diyerek adamların isteğini geri çevirdi. Adamlar o kumaşı almak istediklerini söyleyip iki katı para vermek istediler. Ebu Hanife, “Bu kumaş satıldı.” diyerek teklifi yine reddetti. Müşteriler ısrarlıydı. Bu defa kumaşın değerinin üç katı para teklif ettiler. Bunun üzerine Ebu Hanife, “İsterseniz değerinin yüz katını verin, yine de size veremem. Çünkü ben bu kumaşı başka müşterilere sattım, sözümden dönemem.” diyerek adamların isteğini geri çevirdi.


 11. Kayıtsız Üye

  güzel harika olmus


 12. Misafir Üye

  güzel ama 4.sınıf düzeyeni uygun bir hikaye olabilirdi.


 13. Misafir Üye

  valla harika beyendim çok güzel !!!!! ))))


 14. Misafir Üye

  Guzel ama 4.sinifina gore olabilirdi


 15. Misafir Üye

  güzelmiş harbiden


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş