Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ramazan ayında işlenen suçlar hakkında istatiki bilgi verebilirmisiniz ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ramazan ayında işlenen günahlar ramazan ayında yapılan suçlar Ramazan ayında sindirim

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  ramazan ayında işlenen suçlar

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ramazan'da suç oranları düştü

  Ramazan ayının başlamasıyla birlikte suç oranlarının düştüğünü kaydeden Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Ahmet Aksu, bununla birlikte vatandaşların hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı tedbiri ihmal etmemesini istedi.

  Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Ahmet Aksu, "Suç oranları Ramazan ayında düşüyor; ancak özellikle iftar ve sahur vaktinde hırsızlık olayları meydana geliyor. Vatandaşlarımız rehavete kapılmasın, tedbirlerini alsınlar. Polis olarak, 24 saat boyunca sokaklardayız. Vatandaşlarımız şüphelendikleri durumlarda hemen bizi arasınlar. Yapılacak kısa alışverişlerde, park yerlerinde, cadde kenarlarında ya da ıssız yerlerde oto kapılarını ve camlarını açık bırakmayın. İftar Saati evinize yetişmek için acele ederken yankesicilere karşı dikkatli olun. Teravih namazı için camiye giderken değerli eşyalarınızı ya da paralarınızı korumaya alın. Camiye giderken mümkün olduğunca ayakkabılarınızı poşetleyin içeri alın." dedi.

  Bursa İl Müftüsü Mahmut Gündüz de bu ayda insanların manevi duygularının canlandığını, rahmet ikliminden istifade ettiklerini kaydetti. Müftü Güdüz; "İnsanların iletişimi birbirleriyle daha da güçlenir. Bu ayda insanlar daha hoşgörü, başkalarına karşı merhametli, yardımsever bir konuma girerler. Bu yönüyle Ramazan ayı çok değerli bir yere sahiptir. Bu sebeplerden dolayı Ramazan ayındaki orucun güzelliği ve özelliğinden dolayı ülke genelinde suçlar azalır" dedi.

  TEDBİR İHMAL EDİLMEMELİ

  Hırsızlar, iftar ve teravih telaşesinden yararlanırken, dolandırıcılar da hayır yapma bahanesiyle kandırdıkları vatandaşların para ya da değerli eşyalarını çalıyor. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayı boyunca yankesicilik, dolandırıcılık, evden ve otomobilden hırsızlık olaylarının 13.00-19.00 ile 01.00-06.00 saatleri arasında yoğunlaştığını göz önünde bulunduran Bursa Emniyet Müdürlüğü, buna göre bir dizi tedbir aldı. Vatandaşların iftar alışverişi ve teravih namazı için evden ayrılmaları ile sahurda hazırlık yapılırken mutfak kısmında bulunulması ve diğer odaların gözardı edilmesi hırsızların işine yarıyor. Oruç nedeniyle yorgun, dalgın ve rehavet içinde olan vatandaşların, 'hayır işleri yapma' bahanesiyle kandırılmaya müsait bir ruh hali sergilemesi de dolandırıcılık olaylarının artmasına sebep oluyor.

  (CİHAN) 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş