Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

apartmanda hayvan besleme , apartmanda hayvan beslemek yasal mı , apartmanda hayvan beslemenin hukuki boyutu , evcil hayvan besleme , hayvan besleme hakkı Kısaca Benzer
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Apartmanda kedi beslemek yasak mı

  Sponsorlu Bağlantılar
  apartmanda hayvan besleme, apartmanda hayvan beslemek yasal mı, apartmanda hayvan beslemenin hukuki boyutu, evcil hayvan besleme, hayvan besleme hakkı

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Apartmanda Horoz Beslemek
 3. apartmanda rottweiler beslemek
 4. apartmanda köpek beslemek yasak mı
 5. Apartmanda Golden Beslemek
 6. Apartmanda köpek beslemek
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Apartmanlarda Kedi Köpek Beslemek

  Pek çok hayvansever arkadaşım apartman sakinleri ve yönetimi müsade etmediği için çok istedikleri halde kedi köpek besleyememekte. Ben de bu konunun hukuki boyutunu incelemek ve gerçekte komşularımızın ve apartman yönetimlerinin böyle bir hakkı olup olmadığını araştırmak istedim.

  Evcil hayvan beslemek herkesin en doğal hakkıdır. Ancak beslediğiniz evcil hayvan, diğer insanlara zarar veriyorsa, onlara karşı saldırgan tavırları varsa, apartman bahçesi, asansör, koridorlar gibi ortam mekanları kirletiyorsa ( özellikle tuvaletini yapıyorsa ) apartman sakinlerinin bu konuda şikayetçi olma hakkı doğuyor. Ayrıca gece geç vakitlerde köpeklerin havlamasından da şikayetçi olabilirler. Ancak sizin hayvanınız, aşıları yapılmış, iyi eğitimli ve uysal ise, kimsenin hayvan beslemenize karışmaya hakkı yok. Fobisi olanların dahi bu konuda itiraz etme hakları yoktur.

  Bununla birlikte, apartman yönetmeliklerinde evcil hayvan beslenemez diye bir ifade varsa, hayvanınızın özellikleri ne olursa olsun, yani ne kadar uysal, aşıları yapılmış, eğitimli olursa olsun, apartman yönetimi karşınıza çıkabilir. Bu durumda o apartmanda hayvan besleme hakkınız hukuki olarak yoktur ve mahkemeye intikal ettiği takdirde hakim, hayvanın özelliklerine bakmadan aleyhinizde karar verecek ve ya hayvan beslemekten vazgeçmenizi, ya da tahliyenizi isteyecektir.

  Üzülerek belirtmeliyim ki hayvan beslemeye müsade eden apartman bulmak hiç de kolay değil. Bir hayvansever olarak, bu kadar hayvanlara düşman bir toplum olduğumuz için çok üzülmekteyim ve bu üzüntüyü de benimle birlikte paylaşan binlerce hayvansever olduğunun da farkındayım.

  Peki ne yapabiliriz?

  Yasal düzenleme yapılmaz ise – ki bu çok zor görünüyor- hayvanseverlerin yapabileceği üç şey var. Bunlardan birincisi belki de en zor olanı. Yani hayan beslemeye müsade eden bir apartman bulmak. İkincisi ise apartman yönetimini ve komşularınızı ikna etmeye de çalışabilirsiniz. Hayvansever komşularınız varsa onlarla birlikte hareket edebilirsiniz. Ancak bu da çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Üçüncüsü ise müstakil bir eve taşınarak hayvan düşmanı apartman yönetimi ve komşulardan kurtulmaktır. Böylece hem siz hem de hayvanınız rahat edecektir. Ayrıca küçük de olsa hemen her müstakil evin bir bahçesi vardır. Kedi veya köpeğiniz bu bahçede apartmanda olduğundan çok daha mutlu olacaktır.

  Alıntı.. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş