Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

nasıl iyi bir insan olunur Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Nasıl iyi bir kul olunur Öfke nasıl kontrol edilir,öfkeye nasıl engel olunur İnsan Hakları Nedir,

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  nasıl iyi bir insan olunur

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İyi insan nasıl olunur?

  İnsanların topluma, vatana, ailesine ve Allah'a karşı görevleri vardır. Karı-koca sevgi ve saygı bağları ile birbirlerine bağlı olmalıdır. Aile yuvası mutlulukla dolmalıdır. Aile bir binanın temeli, bir bedenin hücreleri gibidir. Aile yapıları sağlam olan milletler başarılı olurlar. Ana baba çocuklarını temiz, ahlaklı, doğru, ilkeli, vatan, millet ve insan sevgisi ile dolu yetiştirmelidir. Onları geleceğin şartlarını düşünerek hayata hazırlamalıdırlar. Çocuklar da ana babalarına karşı gereken ilgiyi sevgi ve saygıyı göstermelidir. Onların bir dediğini iki etmemelidir. Her yaşta onlara hizmet etmesini bilmelidirler. Ayrıca kardeşler de birbirlerine karşı sevgi ve saygı beslemeli, hayatları boyunca kardeşlik duygularını sağlam tutmalıdır. Birlik ve beraberlik içinde birbirlerine destek olmalıdırlar. Hısım ve akrabaya da gerekli yakınlık gösterilmelidir.

  Yardımlaşmanın olduğu toplumlarda huzur, refah ve mutluluk olur. Bireyler de başarılı olur. Bireyler başarılı olunca ülke kalkınır. Ülke kalkınınca da dış düşmanlara karşı daha dirençli oluruz. Çevremizdeki muhtaçlara para veya eşya ile maddi yardımda bulunabileceğimiz gibi iyiliği anlatmak, kötülüğe engel olmak, acımak, şefkat göstermek, bildiğimiz doğruları başkalarına öğretmekle de manevi yardımda bulunmuş oluruz.Her işimizde samimi, doğru olmak ve işlerimizi çıkar peşinde koşmadan yapmalıyız. Bir şey yapacağımız zaman iyi düşünmeli, doğru karar vermeli ve bir daha kararımızdan dönmemeliyiz. Sonunda pişman olacağımız kararları almaktan kaçınmalıyız. İnatçı olmamalı, duygu ve heyecanlarımıza kapılmamalıyız. Güçlükler karşısında sabırlı olmasını bilmeliyiz. Yalan söylemek , koğuculuk yapmak, başkalrının arkasından çekiştirmek, iki yüzlülük, iftira etmek kötü huylardır. Bunlardan uzak durmalıdır.
  Siz de bunların asgarisini yapmaya çalışın.
  Bir deneyin. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş