Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

türkiyede ilk laptop hakkında bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Türkiyede Hayvancılık, Türkiyede Hayvancılığın Coğrafi Dagılışı, türkiyede hayvancılık hak Türkiyede Boğazlar Nelerdir, ülkemizdeki boğazların
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar
 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İlk Türk dizüstü bilgisayarı geliyor
  Zorlu Grubu bünyesindeki Vestel, Türkiye’nin ilk dizüstü bilgisayarını üretecek.

  Türk şirketleri yüksek teknolojide yeni bir ürüne daha imza attı. Vestel, Manisa’daki Vestel City’de 15 milyon dolarlık yatırımla Türkiye’nin ilk dizüstü bilgisayar fabrikasını kurdu. Nisan ayında üretime başlayacak olan fabrikanın prototip ürünleri Almanya’daki CeBIT Fuarı’nda vitrine çıktı.

  Türkiye’de üretilen ilk dizüstü bilgisayar, Almanya’nın Hannover kentinde devam eden dünyanın en büyük bilgi teknolojileri fuarı CeBIT’te dünya vitrinine çıktı. Vestel, Manisa’daki Vestel City içinde bulunan Vestel Dijital’de 15 milyon dolarlık bir yatırım ile Türkiye’nin ilk dizüstü bilgisayar üretim tesisini kurdu. Dünya işlemci devi Intel’in desteği ile oluşturulan üretim merkezinde, işlemci ve birkaç küçük parça dışında, ana kart da dahil dizüstü bilgisayarı oluşturan her şey üretilecek.

  Üretim Nisanda:
  Vestel, CeBIT’te 25’inci salonda kurduğu dev stantta ilk Türk malı dizüstü bilgisayarları dünya basını ve teknoloji sektörüne tanıtıyor. Fuarda tanıtılan Intel Centrino ve Intel Centrino Duo Mobile Technology üzerine geliştirilen 12 ve 15 inç ekranlı dizüstü bilgisayar serisinin üretimine nisan ayında başlanması planlanıyor. Vestel’in Vestel City’de kurduğu dizüstü bilgisayar fabrikası, aynı zamanda EMEA bölgesi olarak adlandırılan, Avrupa, Afrika, Ortadoğu’daki tek dizüstü bilgisayar üretim tesisi olma özelliğine sahip bulunuyor.

  520 Metrekarelik Stant:
  Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili ve Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan, "1997-2000 yılları arasında CeBIT Almanya’ya düzenli katılım gösterdik. O yıllarda monitör ve internet kutusu üretiyor, fuarda da bu ürünlerimizi sergiliyorduk. Bu alandaki üretim durduğu için 2000 yılından sonra CeBIT’e katılmadık. Bu yıl ise özellikle dizüstü bilgisayar fabrikamızın sağladığı güç ile fuara yeniden katılma kararı aldık. 60 kişilik ekiple katıldığımız fuarda 520 metrekarelik bir standımız var. 500 bin Euro’nun üzerinde harcama yaptık. Yeni dizüstü bilgisayarlarımızın yanısıra, HD uydu alıcısı, masaüstü bilgisayarlar, kablosuz TV, HD TV, çeşitli özelliklere sahip plazma ve LCD TV’lerimiz ile de çok sengin bir stant kurduk. Dünyanın en büyük bilgi teknolojileri fuarında Türk bilişim sektörünü temsil ediyoruz" dedi.

  İş Bağlantıları:
  Yeni uydu alıcıları, TV ve bilgisayarların fuarda büyük müşteriler tarafından ilgiyle karşılandığını belirten Turan Erdoğan, fuara katılırken özellikle yeni girilen dizüstü bilgisayar işi olmak üzere bu alanda yeni iş bağlantıları kurup, 2006 ve 2007 yılları için sipariş almayı hedeflediklerini belirtti.

  Üretim Üssü Oluruz:
  Vestel’in uzun yıllardır elektronik sektöründe tüm Avrupa tarafından başarılı bir üretici olarak kabul edildiğine dikkat çeken Erdoğan, şöyle devam etti: "Son yıllarda beyaz eşya sektöründe yaptığımız yatırımlar, kurduğumuz Avrupa’nın en modern beyaz eşya fabrikaları ile elektroniğin ardından beyaz eşya alanında da güçlü ve güvenilir bir üretici olarak kabul görmeye başladık. Son hamlemizi de yeni kurduğumuz dizüstü bilgisayar fabrikası ile bilişim sektöründe yaptık. Bu alanda da kısa sürede önemli başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Türkiye’nin elektronik ve beyaz eşyanın ardından bilişim sektöründe de Avrupa’nın üretim üssü olmasına, bu alanda da çok önemli ihracat tutarlarına erişeceğine şahitlik edeceğiz."

  TV’deki Avrupa başarımız dizüstü ile devam edecek
  Vestel’in, düz ekran, LCD ve plazma da dahil olmak üzere Avrupa TV pazarında yüzde 26’lık bir paya sahip olduğunu belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili ve Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan, şöyle devam etti: "Avrupa’nın her ülkesinde kendi satış ve pazarlama organizasyonumuzu kurduk. TV nedeniyle Avrupa’da çok büyük bir tüketici kitlesi Vestel’i zaten biliyor. Biz bu insanlara doğru zamanda, doğru ürünü verirsek, dizüstünde de Avrupa’da TV’de yakaladığımız başarıyı yakalarız."

  Şimdilik 250 bin ama milyona çıkarız
  Vestel’in Manisa’daki Vestel City’de kurduğu dizüstü bilgisayar fabrikasının şimdilik yıllık 250 bin adetlik bir kapasiteye sahip olduğunu kaydeden Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili ve Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan, "Biz Vestel olarak küçük ölçeklerle yetinmeyiz. Bu kapasite kuruluş kapasitesi. Kısa sürede bu kapasitenin en az 1 milyon adede çıkarılmasını planlıyoruz" dedi.

  Hedef Avrupalı bilgisayarcılar
  Vestel, dizüstü bilgisayar fabrikasında ürettiklerini Avrupa’da sadece kendi markası ile satmayı hedeflemiyor. Avrupalı birçok bilgisayar dağıtıcısının, ’Ben işlemcimi kendim alayım, kalan parçaları sen ver’ yaklaşımında olduğunu belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili ve Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan, "Biz Avrupa pazarında bu yaklaşımda olan dağıtıcıları da hedefliyoruz. Biz onlara işlemci veya ayrı tedarik etmek istedikleri komponentler dışında kalan dizüstü bilgisayar bölümlerini üreteceğiz. Onlar da bu ürünlerin içine kendi işlemcilerini koyup, üzerlerine de kendi markalarını basıp satacaklar" dedi. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş