Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

reklam müziklerinin insanlar üzerindeki olumsuz etkileri nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın reklam müziklerinin insan üzerindeki etkileri reklam müziklerinin olumsuz etkileri reklam müziklerinin insanlar
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 13      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  reklam müziklerinin insanlar üzerindeki olumsuz etkileri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Reklamların Çocuk Üzerindeki Etkisi

  Hepimiz biliyoruz ki günümüzde televizyon reklâmlarının çoğu aç gözlülük, hiç bir şeyle yetinmemek, her zaman daha fazlasını istemek, sahip olduklarına şükretmemek, kıskançlık, tatminsizlik, şiddetli bencillik, marka hastalığı, gösteriş meraklılığı gibi insanı insanlıktan çıkaracak süfli duyguları seyircilere yerleştirmek, empoze etmek üzere tasarlanmış seviyesiz fikirlerin ürünleridir. Hem ilgi çekici hem sempatik bir şekilde hazırlanmış olduklarından küçük çocuklar bunları gülerek severek içselleştirmektedirler.

  Reklâmcılıkta ürünlerin tanıtımı akılda kalıcı ve çarpıcı ses ve görüntü teknikleriyle yapılır, bir de o ürünlerin satın alınmasını özendirici unsurlara yer verilir. Benim gördüğüm televizyon reklâmlarının çoğu ise “insanların kişiliklerini bozucu” telkinlerle dolu. Reklamcılık mesleğini eleştirmek belki benim haddim değil ama reklamcıların da biraz insanlık dersi almaya ihtiyaçları olduğu muhakkak.

  Çocukların bebeklik yaşlardan itibaren büyük ilgi ve sevgiyle izledikleri reklâmların onları ne derecede kötü etkilediklerini hiç düşündünüz mü? Onlara bebeklik yaşlarından itibaren reklâmların çok zararlı olduğu her zaman büyük bir endişeyle anlatılmalıdır. Kesinlikle kabullenirler ve öğrenirler. Bebek yaşlarda çocuklara neyin zararlı olduğu ciddi bir endişeyle anlatılsa, çocuklar o şeylerden uzak duracaklardır.

  Ciddi bir endişeyle dedim. Çünkü çocuklar sizin tavsiyelerinizden çok sizin tepkilerinizden ve duyarlılıklarınızdan etkilenirler. Sizin hal ve hareketlerinizi kopyalarlar.

  Maalesef çevremde görüyorum ki reklâmları izleyen bebek denecek yaştaki çocukların reklâmlara olan ilgileri sevinçle karşılanıyor. Anne babaların bu tutumları son derece yanlıştır. İşte bugünkü marka hastası çocuklar böyle hataların kurbanlarıdır.

  Şimdiki reklâmlar eskisinden çok daha kötü ve zararlı. Kendi kültürümüzden tamamıyla uzak ve daha kötüsü aç gözlülük, tatminsizlik, bencillik had safhada empoze ediliyor. Bu gidişle bakalım bir on yıl sonra nasıl çocuklarla karşılaşacağız? Başka söze gerek var mı?

  Lütfen bu REKLÂMLAR sorununu hafife almayın.

  Sadece çocukları değil kendimizi de reklâmlardan uzak tutmalıyız. Sadece reklâmlar değil çoğu dizi filmler de insanımızı kötü yönde etkiliyor. Büyüyünce mafya olacağım diyen çocuklar var. O hale geldik sonunda.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. heyo

  çok doğru söylüyorsunuz dünyamı değişiyor herşeye hazırlıklı olmalıyız


 5. Kayıtsız Üye

  Kardeş yazım yanlışı yapmasan olur mu ?
  "çok doğru söylüyorsunuz dünyamı değişiyor herşeye hazırlıklı olmalıyız"
  demişsin. Ama bu şöyle olmalıydı :
  "Çok doğru söylüyorsunuz dünyamız değişiyor her şeye hazırlıklı olmalıyız ."
  Eksikler:
  •Cümlenin baş harfi büyük olur.
  •"Her şey" ayrı yazılır.
  •Cümlenin sonunda nokta bulunur.
  •"dünyamı" değil "dünyamız" olur.

  ♥Bir de "saolun" değil "Sağ Olun"


 6. Kayıtsız Üye

  haklısın..................


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş