Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Sitede önerilen şekilde Itunes ile siliyorum ancak senkron sonrasında liste aynen geri geliyor Itunes ve Iphone4 ten kalıcı olarak silmek için ne yapabilirim? Kısaca Benzer

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Exclamation iphone 4 den müzikleri silme problemi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  iPhone’a Aktarılan Şarkı ve Video’ların Silinmesi

  Bildiğiniz gibi iPhone’a şarkı, zil sesi, video, vs. gibi medya dosyalarının aktarımları diğer cep telefonlarından çok farklı. Özellikle iTunes Store’dan satın almadığımız, kendi bilgisayarımızdan aktardığımız dosyalar için bu işlemler hayrı zahmetli. Dolayısıyla bu konularla ilgili kullanıcılardan çok fazla soru geliyor. Bu aralar da özellikle yeni kullanıcılardan, iPhone’a yükledikleri şarkıları veya videoları nasıl silecekleri ilgili çok fazla soru geliyor.
  Biz de bu yazıda kısaca, bu işlemlerin nasıl yapılacağını paylaşalım istedik. Diyelim ki daha evvel paylaştığımız ”Bilgisayardan iPhone’a Nasıl Şarkı Yüklenir?” başlıklı yazımızdaki gibi iPhone’umuza şarkı yükledik. Daha sonra da yer sorunu nedeniyle, yüklediğimiz şarkıların bir kısmını silmek istiyoruz. Maalesef bu silme işlemini iPhone’umuzdan yapamıyoruz. Bunun yerine, şarkıları aktardığımız iTunes’u açarak, aşağıdaki gibi ilgili şarkıyı (ya da şarkıları) iTunes’tan silerek (Delete) yapıyoruz.
  Büyütmek için lütfen resmin üzerine tıklayın.

  İstediğimiz şarkıları iTunes’tan sildikten sonra da iPhone’umuzla sync (eşzamanlama) ettiğimizde, ilgili şarkılar iPhone’da silinmiş oluyor. Eğer şarkıları iTunes’tan silmek istemiyor sadece iPhone’dan silmek istiyorsak, o zaman da aşağıdaki gibi ilgili şarkıları iPhone’da kullandığımız PlayListler’den (Şarkı Listeleri) silmemiz gerekiyor.

  Bilgisayardan iPhone’umuza sync yöntemi ile transfer ettiğimiz birkaç istisna dışındaki tüm dosyalarda silme işlemi yukarıdaki gibi oluyor. Yani önce iTunes’tan silip, sonra iPhone’umuzla sync yapmamız gerekiyor.
  Fakat örneğin Handbrake ile iPad ve iPhone için Altyazılı Video Hazırlamak başlıklı yazımızda anlattığımız gibi bilgisayarımızdan iPhone’umuza aktardığımız videoları ya da filmleri (Movies), sadece iTunes’tan silmek zorunda kalmıyoruz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi iPod uygulamasından istediğimiz videoları ya da podcastleri silebiliyoruz. Bunun için de tek yapmamız gereken ilgili videonun ismi üzerinde iken parmağımızı sağ tarafa sürüklemek, bu durumda aşağıdaki gibi “Sil” seçeneği ekrana çıkıyor.

  Muhtemelen Apple, videoların dosya boyutlarının çok büyük olması nedeniyle, yer problemi yaşayan kullanıcıların işini kolaylaştırabilmek için iPhone’dan video silmeye imkan vermiş. Ayrıca App Store uygulamaları da, üzerlerine birkaç saniye basık tutularak iPhone’dan silinebiliyor.
  Sonuç olarak bilgisayardan iPhone’a transfer ettiğiniz bir dosyanın iPhone’da silme yöntemini bulamadıysanız, o zaman çözüm büyük olasılıkla sadece iTunes’tadır
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş