Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

deryanın dünyası bolero yapımı tarifini verebilirmisiiz ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Deryanın dünyası tülden tütü yapımı Deryanın dünyası patik yapımı deryanın dünyası abajur yapımı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  deryanın dünyası bolero yapımı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Tüylü örgü bolero yapımı

  Son zamandan moda haline gelen çok güzel bir örgü, anlatımlı bolero modeli.

  Beden 34 / 36 ve 40 / 42
  Parantez arasındaki sayılar 40 / 42 beden içindir. Yalnızca bir tek veri varsa bu her iki beden için de geçerlidir.
  Malzemeler: Moher karışımlı orta kalınlıkta yünlü el örgü ipliği, saçaklı örgü ipliği yaklaşık. 90 m / 50 gr); 4,5 numara örgü şişleri. 4 numara tığ.
  Düz yüz: Gidiş sıralarını yüz defa, dönüş sıralarını ters örün
  Çizgi dizini: 10 sıra saçaklı iplikle. 4 sıra moher iplikle örün. Yıldızlar arasını sürekli tekrarlayın.
  Örnek denemesi: 20 ilmek ve 28 sıra düz yüz çizgi dizininde = 10×10 cm
  Yapılması: Enine tek parça halinde çalışın. İşe sol koldan başlayın. Saçaklı iple 58 ilmek atın. Çizgi düzeninde düz yüz çalışın. Yan eğimler için başlangıçtan itibaren 9. sırada her iki yanda 1 ilmek artırın ve izleyen her 10. sırada 9 (6) defa daha 1 ilmek, bunu izleyen her 6 sırada 6 (7) defa 1 ilmek ve her 4. sırada 4 (10) defa 1 ilmek daha artırın – 98 (106) ilmek.
  Başlangıçtan 54 cm. – 152 sıra sonra kol bitiminin işaretini alın. Arka ve ön parçalar için düz yüz olarak örmeyi sürdürün. İşaretten 12 cm. – 34 sıra sonra saçaklı iplikle sol kenarda ön parça için 49 (53) ilmek kapatın. Arka parçada yaka açıklığı işareti alarak devam edin. Yaka açıklığı başlangıcından 7 (9.5) cm – 19 (27) sıra sonra arka ortaya ulaşmış olacaksınız.
  Parçaya bu noktadan itibaren karşıt olarak aynı şekilde devam edin ve tamamlayın. Bu durumda artırmalar eksiltme ya da tersi olacaktır. 2. ön için bu kez ilmekleri yeniden atmanız gerekmektedir.
  Bitirilmesi: Parçalan gerin, nemlendirin ve kurutun. Kol dikişlerini kapatın. Tüm kenarlara moher iplikle 1 sıra kapama zinciri geçin. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş