Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

deryanın dünyası nako nako örgü modelleri , deryanın dünyası nako örneklerini ekleyebilirmisiniz siteye Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın deryanın dünyası iletişim deryanın dünyası video deryanın

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  deryanın dünyası nako

  Sponsorlu Bağlantılar
  deryanın dünyası nako nako örgü modelleri, deryanın dünyası nako örneklerini ekleyebilirmisiniz siteye

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. deryanın dünyası iletişim
 3. deryanın dünyası video
 4. deryanın dünyası mail
 5. deryanın dünyası oya örnekleri
 6. deryanın dünyası videoları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Mevsimlik Patik Yapımı
  Mevsimlik Patik Yapımı.jpg


  Ayağınızda konforu Nako Serin ile yaşayın.

  İlham verecek güzel havalar nihayet bizi terk etmeyecek gibi görünüyor. Hayatın renklerini, güzelliklerini, doğanın resmini en güzel gördüğümüz günlerde içimizdeki enerjiyi ortaya çıkaralım. Yaz mevsiminde de rahatlıkla kullanacağınız ipliklerle her mevsim örgü öreceksiniz.

  Nako Serin ile dört mevsim örgü keyfi yaşayabilir, rahatlıkla bir çok projede kullanabilirsiniz. Sizler için bu ay şık bir terlik yapımı paylaşacağım. Serin kalitesinin hammaddesi olan Viloft ile ayağınız terlemeyecek hem de rahat hissedeceğiniz, ayaklarınızı saran, aynı zamanda bileklerindeki bağcıklarıyla da şık duran bu terliği gün boyu kullanabileceksiniz. Oldukça gösterişli, yapımı da bir o kadar basit olan bu modeli örerken de keyif alacaksınız. Dilediğiniz renkte örebilirsiniz.

  Malzeme :
  Nako Serin
  Renk No : 99 (1 yumak)
  Şiş No : 3,5
  Örgü Şekli : Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü


  Yapılışı :
  Konçlardan başlanarak örülür.
  29 ilmek başlanarak 13 cm 1+1 lastik yapılır. Her iki taraftan, her sırada 12 defa 2 ilmek içerden 1’er ilmek artırılarak 53 ilmeğe ulaşılır. 20 cm örüldükten sonra ilmekler ortalanır ve ortadaki 21 ilmek örülür, 1 ilmek kesilir, geri dönülür, ortadaki 21 ilmek örülür, 1 ilmek kesilir, geri dönülür…şeklinde geri dönüşlerle örülerek bu işlem 14 defa tekrarlanır. 2 sıra örülür, bir taraftan 2 ilmek örülür, 1 ilmek artırılır, 4 ilmek örülür, 1 ilmek artırılır kalan ilmekler lastik örülerek sıra tamamlanır. Diğer taraf artırma yapmadan örülür. İlmek artışları 2 sıra arayla aynı yerlerden yapılırken; 1.ilmek artırılan yerden 20 defa, 2.ilmek artırılan yerden 14 defa artış yapılır. Artırma işlemi bittiğinde 2,5 cm örülür, kalan 59 ilmek ortalanır ve ortadaki 1 ilmeğin her iki tarafından geri dönüşlerle 1’er ilmek kesilir. İlmekler bitene kadar her sırada bu işlem uygulanır.
  13 cm düz örülen konçların her iki tarafından şişe 16 ilmek çıkarılır, 1+1 lastik örgü yapılır. Bir taraf kesme işlemi yapılmadan, ayak tabanına doğru olan taraftan ise her sırada 2 ilmek kesilir. 10 cm olduğunda kalan 3 ilmek 15 cm örülüp, bağcıklar oluşturularak ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Burun kısmı dikilir.
 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş