Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

NH3 , SO2 , LİF hangi bileşiklerden oluşur? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Şeker Hangi Elementlerden Oluşur Kovalent Bağlı Moleküllerin Erime Ve Kaynama Noktasının Neden

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  NH3, SO2, LİF hangi bileşiklerden oluşur?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  NH3 amonyaktır. 3 Hidrojen atomunun bir azota tutunmasıyla oluşan kendi halinde bir bileşiktir.

  Renksizdir, keskin kötü bir kokusu vardır bu yüzden pek sevilmez ancak yine de gübre, boya, ilaç hatta parfüm yapımında kullanmaktan vazgeçilmez. Şimdi de hem kötü kokusu var hem de nasıl parfüm yapılıyor diye sorabilirsin ama zahmet etme ben burada onu da cevaplıyorum; bazı parfüm esansları çeşitli kimyasal reaksiyonlar sonucunda üretilir. Bu reaksiyonların bazılarında amonyak kullanılabilir ancak sonuçta parfümün içinde amonyak kalmaz çünkü onu kimse sevmez.

  İşte böyle herkes onu kullanır ve atar, zavallı bir bileşiktir, aynı zamanda çok güçlü olmayan bir bazdır, zehirlidir, bu yüzden deterjanlara, temizleyecilere vs. katılır, yine temizlik sırasında kullanılır ve foseptik çukuruna gitmek üzere lavabo veya tuvaletten uğurlanır, arkasından da bir tas su dökülür. Su demişken, amonyak suda çözünür ve bu sulu çözeltisine amonyum hidroksit denir.

  SO2 kolvalent bağla bağlıdır kükürt ve 2 oksijenden oluşur 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş