Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

günlük hayatta karşılaştığımız iyonik bileşikler nelerdir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Günlük Hayatta Karşılaştığımız Sorunlar Günlük Hayatta Sıkça Karşılaştığımız Bileşikler Nelerdir Günlük Hayatta Karşılaştığımız Bileşikler
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Günlük Hayatta Karşılaştığımız İyonik Bileşikler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İyonik Bileşikler Nedir


  İyonik bileşikler anyonlarla katyonlar arasında meydana gelir. Genelde metal atomu son yörünge elektronlarını vererek katyon, bunu alan ametal atomu da anyon oluşturur. Bu iyonlar bir kristal yapı oluşturmak üzere elektriksel çekim kuvveti ile birbirlerini çekerler. Bu etkileşimden iyonik bileşikler oluşur.

  İyonik Bileşiklerin Özellikleri‡
  İyonik bileşikler kristal yapıda bulunurlar.‡ İyonik bileşikler katı hâlde elektrik akımını iletmezler. Sulu çözeltileri ve sıvı hâlleri,elektrik akımını iletir.‡ Kristalleri saydamdır.‡ Aktif bir metal ile aktif bir ametal arasında oluşan bileşik kuvvetli iyonik karakter gösterir.

  En kararlı iyonik bileşikler iyonlaşma enerjisi düşük element ile, elektron ilgisi yüksek elementler arasında oluşur.

  İyonik Bağlı Bileşiklerde Niçin Molekül Formülünden Söz Edilemez?
  İyonik bağlı bileşiklerin erimiş hâllerinde ve çözeltilerinde, molekül formülünden söz edilemez; çünkü iyonlar serbest hâle geçmişlerdir. Katı hâlde zaten molekül yoktur; formül±birim vardır.
  ‡
  Molekül, kovalent bağlı bileşiklerin yapıtaşıdır. İyonik bağlı bileşiklerin yapı taşına molekül denmez; formül±birim denir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş