Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

en son anayasa mahkemesi üyeleri kimlerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın anayasa mahkemesi başkanları anayasa mahkemesi başkanı Anayasa Mahkemesi üyeleri kim tarafından seçilir 2018

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  en son anayasa mahkemesi üyeleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Anayasa Mahkemesine Yeni Üye

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Tarafından Anayasa Mahkemesi Yedek Üyeliğine Atanan Recep Kömürcü Yemin Ederek Görevine Başladı.
  Dünyaca ünlü markalar %90'a varan indirimlerle!


  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Anayasa Mahkemesi yedek üyeliğine atanan Recep Kömürcü yemin ederek görevine başladı.

  Anayasa Mahkemesi'nde düzenlenen tören, Anayasa Mahkemesi Haşim Kılıç'ın konuşmasıyla başladı. Kılıç'ın konuşmasının ardından Recep Kömürcü yemin ederek görevine başladı. Kılıç, konuşmasının sonunda yeni yıl dileği olarak, çocukların bombalandığı bir dünya değil barış içinde bir dünya dileğinde bulundu.

  Kömürcü'nün yemin etmesi sırasında ayağa kalkma karmaşası yaşandı. Kömürcü yemin ederken Anayasa Mahkemesi üyeleri ayağa kalkarken protokol üyeleri oturdu. Program sonrasında bir soru üzerine Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, yemin esnasında herkesin ayağa kalkması gerektiğini, o anda bir karmaşa yaşandığını belirtti.

  Tören sonrasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başkan Haşim Kılıç'ın odasına çıktılar. Gül ve Erdoğan, burada bir süre kaldıktan sonra mahkemeden ayrıldılar.  RECEP KÖMÜRCÜ'NÜN ÖZGEÇMİŞİ  1955 İskilip doğumlu olan Recep Kömürcü, ilk, orta ve liseyi İskilip'te bitirdikten sonra 1972-76 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu. Mezuniyetinden sonra hakim adayı olarak stajını Çorum'da yaptı. Daha sonra Birecik, Kargı ve Kadirli'de çalıştı.

  1992'de Ankara'ya atanarak Sulh Hukuk ve Asliye Hukuk Hakimlikleri ile Ticaret Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2003 yılında Yargıtay 19. Hukuk Dairesi Üyesi oldu. 2006'da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na aday gösterilen üç hakim arasına girdi. 4 Aralık 2008 tarihinde ise aday gösterilen üç kişi arasından Anayasa Mahkemesi Yedek Üyeliği'ne seçildi.

  Yemin törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Cemil Çiçek, Hayati Yazıcı, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay Başkanı Mustafa Birden, Sayıştay Başkanı Mehmet Damar ve yargı organı üyeleri katıldı.

  Kömürcü bir süre önce emekli olan Ali Güzel'in yerine 4 Aralık tarihinde Cumhurbaşkanı Gül tarafından Yargıtay Genel Kurulu tarafından seçilen üç aday arasından atandı. (CİHAN) 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş