Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

saç kurutma makinesinin çalışma prensibi Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Saç Kurutma Makinesinin Bulunuşu çamaşır makinesinin çalışma prensibi saç kurutma makinesinin tarihi saç kurutma makinesinin
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  saç kurutma makinesinin çalışma prensibi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Bir Saç Kurutma Makinesi ile Çalışma
  Saçı hava ile kurumaya bırakmanın sağlıklı faydalarının yerini alabilecek hiç bir şey yoktur. Bu konu üzerinde düşünün - her hangi bir ısı biçimi uyguladığınızda veya bir fırçayı kuvvetle saçınızda çektiğinizde, saçı bir arada tutan hidrojen başlarını kırıyorsunuz.
  Saçınız her gün pek çok çoğunu zaten göğüslemek durumundadır - şampuanlama, havlu ile kurulama, maddelere maruz kalma ve daha pek çoğu. Sıcak hava ile kurutma saçınızın yaşamı ve sağlığını azaltan bir başka maddeyi ilave eder.

  Zararın bir kısmını azaltmak için kurutma için ayırdığınız zamanı biraz azaltın - saçınızı tamamen kurutmanız gerekmez - ve kurutucuyu düşük ayarda tutun.

  Saç demetleri üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturan kalıcı bir şekillendirici gibi, şekil verici bir koruyucu da kullanın.

  Adım 1: Saçınızı hazırlayın.

  Suyu damlayan bir saçı sıcak hava ile kurutmayın! O sizin ve elektrik şirketinin enerjisini boşa harcamaktır. Bunun yerine saçınızı havlu ile güzelce kurulayın ve saç kütikülünü ısının zararlarından korumak için kalıcı bir şekillendirici veya uygun bir şekil verici ürün uygulayın.

  Adım 2: Isı ile kurutma

  Bu teknik saçı kurutmak için veya parmaklarınız ya da fırça ile şekil vermeden önce fazlalık nemden kurtulmak için kullanabileceğiniz tek yöntem olabilir.

  Masaj yaparken ve saçı almasını istediğiniz yapı ve hareket etmesini istediğiniz yöne doğru parmaklarınız ile ayırtırken, hava akımını başınızın çevresine doğru yöneltin.

  Eğer saçınızı aşağıya doğru düzleştirmek isterseniz, bu adım aşırı fırçalama ve potansiyel kütikül zararını azaltabilir.

  Hava akımı hızı ve ısı ayarını saç tipiniz ve durumuna göre ayarlayın.

  Sonuçta saçınızın ne kadar çok yapılanmış görünmesini istiyorsanız, o kadar düşük ayarlar kullanmalısınız; aksi halde, saçınızın kontrol dışı veya kıvır kıvır görünmesine neden olan dalga veya buklelerinizi dağıtabilirsiniz.

  Adım 3: Şekil verme

  Sıcak hava saçlarınızı kısmen kuruttuktan sonra, elde etmek istediğiniz sonuca göre, saç kurutma makinesi ile şekil vermek için kullanabileceğiniz birkaç değişik teknik vardır.

  - Hacim ve dolgunluk için, saçlı derinize en yakın taban alanını kurutun, ilk önce hava akımını başınızdan yukarı ve uzağa veya saçınızın almasını istediğiniz aksi yönüne doğru yönlendirin.

  - Bu alanı kabartmak için parmaklarınızı veya bir tarağı kullanabilirsiniz. Bu yolla taban alanını kısmen kuruttuktan sonra, uzun kısımları istediğiniz stil çizgileri yönünde kurutun. Kenarlardan arka kısmın tepesine kadar bölge bölge çalışın.

  - Düz, ipeksi bir stil için, hava akımını fırça yönünde uygulayın. Saçın ayrılmış bölümleri veya parçaları ile sistematik olarak çalışın. Uzun saçlarda, alttaki kısımları kuruttukça yolunuzdan uzaklaştırmak için kısımları ayrı tutacak ayırıcı kipler kullanın. Kaba, kıvrımlı veya kıvırcık saçları düzleştirmek için yüksek ısı ve kuvvetli fırçalama ile kurutun fırça ile uyguladığınız basınç. Dikkatli olarak devam edin ve bu tip şekil vermeyi sınırlandırın, çünkü sık sık uygulandığında saçınıza zarar verecek tip şekil verme tekniği kesin olarak budur.

  - Hacmi korurken kıvrımları uzaklaştırmak için, yuvarlak bir fırça ile çok az baskı uygulayın. Saçınızın yapı ve hacmini giderme işlemi dışında ısı ve gerdirmeyi ayni anda kullanmayın.

  - Taban kabarması sağlamak için, kullandığınız fırça genişliğinde bir saç bölümünü alın ve fırçayı taban veya saçlı deriye kadar yuvarlayın ki bölümün üzerine otursun ve sonra hava akımını yuvarlayın ki bölümün üzerine otursun ve sonra hava akımını bölümün üzerine otursun ve sonra hava akımını bölümün üzerine doğrultun.

  - Fırçanın açısı oluşturulan hacmi belirleyecektir. Tabanda ne kadar çok kabarma sağlarsanız, o kadar çok hacim ve dolgunluk elde edersiniz.

  - Kuvvetli bir taban kabarması sağlamak için, bir tarak kullanmayı göz ününde bulundurun; bu bir fırçanın iyi iş göremediği çok dalgalı veya yapılandırılmış saçlarda özellikle yardımcı olur.

  - Doğal serbest hareketli bir yapı sağlamak için, kısmen kuruttuktan sonra başınızı yere doğru eğin. Hava akımını takip etmek üzere, saçınızı bu yönde nazikçe fırçalayın, tarayın veya basitçe parmaklarınızı gezdirin.

  - Bu saça - özellikle kırılgan , ince ve düz saça - daha fazla kabarıklık, esneklik ve dolgunluk verirken dolaşıklığı azaltacak, saçlı deri dolaşımını düzenleyecek ve genellikle hacim ve dolgunluğu arttıracaktır.

  - Bunu yaparken saçı araladığınızdan ve hava akımının saçlı derinize kadar ulaştığından emin olmalısınız.

  - Başınızı tekrar yukarı kaldırmadan önce hafif tutucu bir sprey uygulayın.

  - Canlı, belirgin bir yapı oluşturmak için, kurutma makinenize dağıtıcı aksesuarı takın.

  - Uygun şekil verici ürünü uygulayın, genellikle bir köpük, sıvı jel veya hacim kazandırıcı losyon.

  - Başınızı öne doğru eğin ve serbest olarak sarkan saçlarınızı dağıtıcının çukur kısmının içine koyun, dağıtıcıya başınıza doğru bastırın.

  - Birkaç dakika sonra başınızı kaldırın sonra bir yana doğru eğin, böylece saçlarınız ondan serbestçe ayrılır ve tekrar dağıtıcıyı uygulayın.

  - Bunu diğer tarafta da tekrarlayın. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş