Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

iç anadoluda yetişen bitki türleri Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın karadenizde yetişen bitki türleri nelerdir iç anadoluda yetişen ağaçlar, ağaç türleri iç anadoluda yetişen meyveler
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 15      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  iç anadoluda yetişen bitki türleri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İç anadolu bölgesinde yetişen ürünler,İç anadolu bölgesi tarım ürünleri nelerdir
  Kaynak : yorumla.net - İç anadolu bölgesinde hangi ürünler yetişir

  Tahıllar : En önemli buğday ve arpa üretim alanı Konya Ovası’dır. Burayı Ankara, Yozgat ve Kayseri takip eder.  Baklagiller : Nohut, fasulye, yeşil mercimek gibi baklagillerin üretimi önemlidir. Bu ürünler üretimde ilk sırayı alır. Konya ve Yozgat mercimek üretiminde birinci sırada gelir.


  Patates : Üretiminde bölge ilk sırayı alır. Niğde ve Nevşehir’de üretilir. Buralardaki volkanik arazi patatesin büyümesi açısından çok elverişlidir.


  Şekerpancarı : Sulama yapılan yerlerde özellikle Konya, Eskişehir ve Aksaray’daki tarım alanlarının büyük bölümü şekerpancarına ayrılmıştır.


  Sebze : Sulamanın yaygın olmayışı sebze tarımını olumsuz etkilemiştir. Sulanabilen yerlerdeki sebze üretimi yetersiz kalmaktadır.


  Meyve : Volkanik alanlarda bağcılık gelişmiştir. Kayısı gibi meyve üretimi yaygındır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş