Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ağaç yetiştirmek için hangi vitamin gerekir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Astronot olmak için hangi okullara gitmek gerekir Öğretmen olmak için hangi okulları okumak gerekir

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ağaç yetiştirmek için hangi vitamin gerekir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ağaç yetiştirme

  Ağaç yetiştirmek gerçekten zor bir iş. Biraz sabır birazda sanatkarlık ister. Bir ağaca bonzaide olduğu gibi şekil vermek ne denli zorsa ağaca şekil vermekte o denli sabır, maharet ve bilgi birikimi ister.

  Başlangıç olarak bir ağaca vermek istediğimiz şekil çok önemli. Zira kısa boylu mu form yapmaya mı taçlandıracağız yoksa gölgelik olarak mı taçlandıracağız bilirlememiz gerekiyor.

  Dikim

  Beğendiğiniz ve aldığınız bir yaşlı fidanınız sonbahar veya bahar dikimi şeklinde dikiyorsunuz.  Bu fidanlar baharda yanlardan sürgünler patlatıyor ve sürüyor. Bu sürgünlerin gelişimini aralarından lider bir dal çıkana kadar takip ediyoruz.
  Aralarında lider dal iyice belirince lider dalı bırakıp diğer dalları ana gövdeden itibaren üzerinde 3-4 göz kalacak şekilde buduyoruz (dikkat bu nokta püf noktası) eğer bduamayı dipten yaparsanız o noktadan inanılmaz yeni sürgünler fışkıracaktır buda bitkinizin çalılaşması ve besinler açısından yorulması ve sürgünleri daha yavaş geliştirmesi demektir.  3-4 göz üzerinden budanan sürgünler artık uzamaz uzasa da çok zayıf yeni sürgünler oluşturur ( bu sürgünleri ilk şubat ayında dipten temizleyeceğiz o zaman bir daha sürmezler).  Bu kesilen sürgünlerden sonra lider dal uzar ve gittikçe kalınlaşır ve bu dalda amaç en az 2 metre boyunda düz gövdeli bir sürgün oluşturmaktır.  Bu sürgünü mümkün olduğunca düzgün büyütmeye çalıacağız gerekirse yanına destekte verebiliriz. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş