Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

çiçekli şal modeli ve yapımı arıyorum Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Çiçekli şal modeli örümcek figürlü şal modeli saçaklı şal modeli 2018 Gabbana Çiçekli Kıyafet
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Çiçekli şal modeli ve yapımı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  şal modelleri ve yapılışı

  Çiçekli şal modeli ve yapılışı – Derya Baykal
  Gerekli malzemeler:

  Angora Yün Tığ No: 4. 5
  Kafes Yapımı:

  10 zincir ile bir yuvarlak yapılıp 5 zincir çekilir. Yanına tığın başına 3 kez dolanıp beşte çıkılarak bir beşli trabzan yapılıp, 12 zincir çekilir. Tekrar göbeğe batılarak 2 adet yanyana beşli trabzan yapılır. 12 zincir çekilir. Tekrar 2 adet göbeğe beşli trabzan yapılır ve 5 zincir +5′li trabzan +12 zincir ile en üst sıra 50 kafes oluncaya dek örülür ve kafes tamamlanır.

  Çiçek yapımı :
  10 zincir ile 1 göbek yapılır. 10 zincir çekilir,tığın başına 2 kez dolanıp 4′lü trabzanla 7 yuva oluşturulur. Bu 7 yuvaya (3 zincir ve 5 adet üçlü trabzan ile 7 yaprak oluşturulur. Yaprakların arkasına altışar zincir sıra ile çekilip birer yuva daha oluşturulur. İlk yuvadan 12 zincir çekilip yanına zincir uzunluğunda 6 adet örümcek aralarında bir zincir ile çekilir. Yapılan bu yaprak daha önce hazırladığımız kafesin en alt noktasından itibaren bir çiçek 4 kafesin köşelerine gelecek şekilde yerleştirilir. Toplam 13 çiçek ile şal biter.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş