Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

hükümeti denetleme yollar nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Çevremizdeki Güvenli Olmayan Yollar Nelerdir Mali denetleme kurumları nelerdir Mali Denetleme Nedir istanbul hükümeti ile
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  hükümeti denetleme yollar nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  TBMM’DE BILGI EDINME YOLLARI VE TBMM’DE DENETLEME YOLLARI  M.98. TBMM’DE BILGI EDINME VE DENETLEME YOLLARI:  1.SORU. Bakanlar kurulu adına sözlü veya yazılı olarak cevaplandırılmak üzere başbakan veya bakanlardan bilgi istemekten ibarettir.15 Gün sonra gündeme alınır.

  2.MECLIS ARASTIRMASI. Bellı bir konuda bilgi edinilmek için yapılan incelemeden ibarettir 3 ay da sonuçlanır

  3 GENEL GORUSME. Toplumu ve devlet faaliyetlerini ilgilendiren belli bir konunun TBMM genel kurulunda görüşülmesidir. Hükümet, siyasi parti grupları en az 20 milletvekili tarafından bir önerge ile istenir.

  4.GENSORU. Bir sıyası parti adına veya 20 milletvekilinin istemi üzerine açılır. Hükümetin veya bir bakanın siyasal sorumluluğu araştırılır.  Bakanlar kurulunun veya bakanlığın düşürülmesi üye tam sayısının salt çoğunluğu ile olur. Oylamada güvensizlik oyları sayılır.

  5 MECLIS SORUSTURMASI.  _Başbakan veya bakanların görevleri ile ilgili cezai sorumluluklarının araştırılmasını sağlamaktır.  _Üye tamsayısının 1/10 nün vereceği önerge ile soruşturma açılması istenebilir.  _Meclis bu istemi en geç bir ay içerisinde görüşür.Bu görüşme sonunda gerekli görülürse Başbakan veya bakanlar yüce divana sevk edilir.  _Yüce divana sevk kararı ancak üye tam sayısının salt çoğunluğunun gizli oyu ile alınır .  _Bakan Yüce Divana sevk edilirse bakanlıktan düşer.  _Başbakan Yüce Divana sevk edilirse hükümet istifa etmiş sayılır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş