Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

internetimden oyun ve bazı dosyalr açılmıyor yardımcı olabilirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Yüzme Sporu Yaparken Vücutta Hangi Sistemler Çalışır Ve Nasıl Çalışır Java Nedir

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  java nasıl çalışır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Java Nasıl Çalışır ?

  Java'nın nasil çalıştığını anlamak için önce başka dillerin nasıl çalıştığını anlamak gerekir. Bunun için Java dilinin kendisinden pek çok güzel özelliğini aldığı C ya C++ dilini seçilebilir.

  Programcı tercihen bir program geliştirme arabirimiyle programın kaynak kodunu yazar. Yazdiği bu program derleyerek çalıştırılabilir bir dosya elde eder. Windows çalisma ortamında çalıştırılabilir dosyalarının uzantıları exe ya da dll'dir.

  Ancak bu exe dosya baska bir platforma, örneğin Linux'e birebir kopyalansa da orada çalistirilamaz. Bunun sebebi programin Windows için "derlenmis" olmasidir. Yani exe dosyasi içerisinde Windows isletim sisteminin anlayabileceği "makine kodlari" içermektedir. Kaynakwh webhatti.com: Kaynakwh webhatti.com:

  Programi Linux'da çalıştırmak için kodun Linux için yeniden derlenmesi gerekir. Ancak çoğu zaman kod üzerinde değişiklikler de yapmak gerekir. Pencere arabirimini kullanan bir program için (ki bilindiği gibi artık hemen her program böyledir) kodun çoğunun sıfırdan yazılması gerekir.

  Java ile yazılmış bir program ise her platformda çalışır! Oldukça iddiali bir söz, ancak istisnalar dışında geçerli de. Bu Java'nin "Bir kere yaz, her yerde çalıştır!" ilkesini açıklar 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş