Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Piercing Nasıl Takılır Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Lens Nasıl Takılır? Piercing Nedir – Piercing Taktırmak fular nasıl takılır Piercing - Piercing Nedir - Piercing

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Piercing Nasıl Takılır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Piercing taktırmayı düşünüyorsanız bunun mutlaka profesyonel kişilerce yapılmasına ve piecing taktıracağınız yerinde hijyenik olmasına mutlaka dikkat edilmelir.

  Piercing için birbirinden değişik delik açma materyalleri mevcuttur. Bu aletlerin kullanım da ve kullandıktan sonra çok steril bir biçimde temiz tutulmasına çok dikkat edilmelidir. dövmeci tarafından da takılabilir. Gerektiği kadar temiz olmayan aletler piercing takıldıktan sonra iltihap kapma riskine yol açabilir. Vücudunuzun herhangi bir yerine ya da dilinize piercing taktırdıysanız bir süre çıkarmamanız gerekir. Bu süre kişilerin iyileşme sürecine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Piercing takılmadan önce alkol uyuşturucu ve ya kafein içeren herhangi bir madde kullanılmaması gerekir. Bunun da sebebi alkol ve benzeri maddeler kanın pelteleşmesini engelleyebilir.

  Piercing taktırmayı düşündüğünüz kişiler bu konuda uzman değilse birçok risk ve tehlikeyle karşılaşabilirsiniz. Birçok dövmeci stüdyolarında da piercingi takma işlemi yapılmaktadır. O yüzden piercing takacak kişinin konusunda uzman olması gerekir. Burun ve çene piercingi Buna bir örnek verilecek olursa kulak kıkırdağı normal de delinmesi sakıncalı bir yerdir bunun bir de sıradan kişilerce yapıldığını düşünürseniz delinen yerin iltihaplanması sonucunda size güzellikten çok acı verir. Kaş ve dudak piercingleri içinde aynı şey geçerlidir. Piercing takılan bölgeler de kızarma ve şişlikler oluşabilir eğer profesyonel kişilerce yapıldıysa bir süre sonra bu kızarıklıklarda hafifleme görülür. Fakat piercing taktırdığınız yer ve kullanılan aletler hijyenik değilse kızarıklık devam eder ve iltihaplanmaya sebebiyet verebilir. Özellikle göbek deliğine takılan piercinglerde bu kızarıklık ve şişme süresi bir kaç ay devam edebilir. Cinsel bölgelerde yapılan piercingler daha hassas bölgeler olduğu için kronik iltihaplanma yaşanabilir.

  Ağız içine takılan piercingler uzun süreli rahatsızlık verebilir. Mesela dil e takılan piercingler yüz hareketlerinizden kaynaklı diş etinize damağınıza batabilir ve diş etinizin altında bulunan kemiğe bastırılırsa zamanla oluşacak ezilmeden dolayı diş etiniz hasar görür ve buna bağlı olarak da dişlerinizin dökülmesine kadar gidebilir.

  Piercing takma işlemini aynen tattoo (dövme) de olduğu gibi uzman olmayan kişiler yapmamalıdır. Yapıldığı takdirde büyük riskler ortaya çıkabilir. Örneğin kulak kıkırdağı iltihaplanır, kaş-kulak gibi bölgelerdeki sinirler bölünebilir, vücudun çeşitli yerlerindeşişlikler oluşabilir.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş