Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaş lar ben frontpage bir site yapıyorum benim sorunum şu bir form sayfası yaptım kullanıcının girdigi bilgileri GÖNDER TIKLANDIKTAN SONRA benim Email adresime gelmesini

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Frontpage form sorunu?

  Sponsorlu Bağlantılar
  merhaba arkadaşlar ben frontpage bir site yapıyorum benim sorunum şu bir form sayfası yaptım kullanıcının girdigi bilgileri GÖNDER TIKLANDIKTAN SONRA benim Email adresime gelmesini istiyorum bana bir yardımcı olursanız çok sevinirim...

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Engin'in Sorunu Nedir Siz Onun Yerinde Olsaydınız Bu Sorunu Nasıl Çözerdiniz
 3. Frontpage Nedir?
 4. Hamilelikte Yaş antioksidan desteği - yumurtalık rezervi - yumurtlama sorunu - gebelikte y
 5. Sana Ne - Ahmet Altan'ın Yazısı - Üniversitelerde Türban Sorunu - Türban Sorunu Çözümlendi
 6. Joomla flash haberler slayt bileşeni (Frontpage SlideShow)
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Sitelerde iletişim formu hazırlamak için illaki asp, php gibi dilleri bilmek gibi bir zorunluluk yoktur. Frontpage, Dreamweaver gibi web tasarım araçları bize iletişim formu hazırlamak için bölümler ayırmışlardır. Şimdi Frontpage’de iletişim formu nasıl hazırlanır ona bakalım isterseniz.
  • Öncelikle boş bir Frontpage sayfası açın ve bunu kaydedin. Daha sonra ” Ekle/Form/Form ” yolu ile form alanımızı oluşturalım.

  • Bu yolu yaptığınızda form alanımız eklenmiş olur ve ” Gönder “, ” Sıfırla ” şeklinde iki buton oluşturulmuş olur. ” Gönder ” butonunun başına gelip bir kaç kez ” Enter ” tuşuna basarak formumuzu istediğimiz kadar genişletebiliriz.

  • Form alanımızı da genişlettikten sonra sıra geldi düzenlemeye. Oluşturulacak en basit iletişim formu “ Adınız, Soyadınız, Mail Adresiniz, Mesajınız “ şeklinde oluşturulabilir. Bu şekilde oluşturulucak bir formda metin kutusu(textbox) ve metin alanı(textarea) bölümleri kullanılır. ” Adınız, Soyadınız, Mail Adresiniz ” kısımları için Metin Kutusu, ” Mesajınız “ kısmı için Metin Alanı eklemek görünüş açısından güzel olacaktır.
  • Formumuzuda hazırladıysak şimdi önemli olan başka bir hususta iletişim formunda kullanılan değerlerin isimleridir. Mesela ” Adınız ” yazan yere bir Metin Kutusu koyulmuştu. Bu Metin Kutusunun üzerine çift tıkladığınızda bir pencere açılır. Burada ” Ad ” yazan kısma bir değer vermelisiniz. He ilk geldiğinde nasıl yazıyorsa öyle kalsa da sorun olmaz ama görünce anlamayacağınız bir değer vermek ileride sorun yaratabilir. Bu kısma ” Adi ” şeklinde sade ve çauk anlayabileceğiniz bir isim verebilirsiniz.

  • Son olarakta Kod kısmına girin ve < form method=”POST” action=”–WEBBOT-SELF–” > kodunu bulup action=”–WEBBOT-SELF–” yerine action=”iletisim2.php” şeklinde bir sayfa yapıp buraya yönlendirebilirsiniz. Bunun amacı size mail gönderecek kişi ” Gönder ” butonuna bastıktan sonra bir sayfaya yönlendirilecektir. İşte bu sayfa buradan belirleniyor. Genellikle bir sayfa daha hazırlanıp iletişim formunun gitmesi gerektiği yere gittiğine dair bilgi verilir.
 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş